کیسه های غیر پلاستیکی حل شونده در آب، نور امیدی برای مبارزه با آلودگی پلاستیکی
کیسه های غیر پلاستیکی حل شونده در آب، نور امیدی برای مبارزه با آلودگی پلاستیکی

آکاایران: یک کمپانی مستقر در کشور شیلی، کیسه های غیر پلاستیکی حلال در آب را به عنوان جایگزینی بی خطر برای فراورده های آلاینده پلاستیکی ارائه داده است.

زباله های پلاستیکی همچنان در حال ورود به دریاها و رودخانه ها در اقصی نقاط دنیا و آلوده کردن محیط زیست هستند؛ موضوعی نگران کننده ای که لزوم برداشتن گام های اساسی برای کنترل این آلاینده ها را آشکار می سازد. در همین راستا کمپانی سولوبگ (Solubag) با استفاده از مواد اولیه ای چون هیدروژن، کربن و یک پلیمر مصنوعی؛ کیسه هایی را برای حمل خوار و بار تولید کرده که فاقد هرگونه پلاستیک در ساختار خود هستند. این کیسه های غیر پلاستیکی به آسانی در آب سرد حل می شوند و برخلاف همتایان پلاستیکی خود، به صدها سال زمان برای تجزیه شدن نیاز ندارند.

از این کیسه های غیر پلاستیکی می توان برای حمل اقلام خریداری شده از فروشگاه ها استفاده کرد

البته این اختراع، طی همکاری Solubag با یک شرکت چینی که پیش تر فعالیت هایی در این زمینه داشت، حاصل شده و رسما به ثبت نیز رسیده است. کمپانی Solubag با هدایت «روبرتو آستِته» و «کریستین اولیوارس» از سال ها پیش درصدد ارائه جایگزینی برای کیسه های پلاستیکی بود تا اینکه اخیرا یافته های خود را با همکاری شرکت چینی Polye Materials در منطقه گوانگ دونگ چین تحت آزمایش قرار داد.

آستِته در این خصوص اظهار داشت: ما در تلاش برای کاهش هزینه تولید، به دنبال همکاری با شرکت های مختلف هستیم تا بتوانیم کیفیت محصولات خود را تضمین و همواره به عنوان یک کمپانی دوست دار محیط زیست فعالیت کنیم.

همچنین بخوانید:

تصاویر دیدنی و نگران کننده کمپین آلودگی پلاستیکی نشنال جئوگرافیک

سران دو کمپانی مدعی اند از آنجایی که در ساختار این کیسه های غیر پلاستیکی مواد آلاینده به کار نرفته است، حل شدن شان در آب دریا هیچ نگرانی ای ایجاد نمی کند و می توان آن ها را جایگزین ظروف و کیسه های پلاستیکی کرد تا روند افسار گسیخته ی ورود زباله های پلاستیکی به دریاها متوقف شود.

منبع :ubergizmo
.

منبع : gadgetnews.ir

منبع : بخش مقالات علمی آکاایران
برچسب :