تصویر تکان‌دهنده از فعال‌ترین آتشفشان زمین
فوران‌های عظیم و ستون‌های چند کیلومتری خاکستر,خاکستر ابر و بخار به رنگ خاکستری و گدازه‌ها,سطح زمین گسترش یافت در اواخر,تصویر کشیده,خاکستر نیز به هوا,medium n
خبرآنلاین: در مناطق دوردست شرق روسیه، یکی از فعال‌ترین آتشفشان‌های دنیا از مردادماه فعال شده و با فوران‌های عظیم و ستون‌های چند کیلومتری خاکستر، صحنه‌هایی تکان دهنده را خلق کرد.

آتشفشان کلیوچوسکایا (Klyuchevskaya) یکی از فعال‌ترین آتشفشان‌های دنیا است که در شبه جزیره کامچاتکا روسیه قرار دارد. فعالیت این آتشفشان که از ماه آگوست / مردادماه شروع به فوران کرده است، ماه گذشته شدت یافت و باعث خلق یکی از زیباترین و در عین حال تکان دهنده‌ترین تصاویر طبیعت شد.

تصویر تکان‌دهنده از فعال‌ترین آتشفشان زمین تصویر,تکان‌دهنده,فعال‌ترین آتشفشان


در عکس بالا که با رنگ‌های کاذب به تصویر کشیده شده است، برف و یخ به رنگ سبزآبی؛ خاکستر، ابر و بخار به رنگ خاکستری، و گدازه‌ها به رنگ قرمز نشان داده شده است. طی مرحله اوج فوران، علاوه بر خروج فواره‌های گدازه از دهانه آتشفشان که در ارتفاع حدود 4900 متری سطح زمین قرار دارد؛ ستونی از خاکستر نیز به هوا برخاست که تا ارتفاع 10 هزار متری سطح زمین گسترش یافت. در اواخر ماه اکتبر / اواسط مهرماه، سرانجام شدیدترین مرحله فوران آتشفشان رو به آرامش نهاد.

در عکس زیر، نمایی بازتر از همین پدیده در رنگ‌های واقعی به تصویر کشیده شده است.

تصویر تکان‌دهنده از فعال‌ترین آتشفشان زمین تصویر,تکان‌دهنده,فعال‌ترین آتشفشان


منبع : بخش مقالات علمی آکاایران
برچسب :