کشف جذاب مومیایی یک زن باردار در مصر+عکس
دانشمندان لهستانی کشف اولین مومیایی زن باردار دنیا با قدمت 2000 سال را " کشفی ویژه و شگفت‌انگیز" توصیف کرده‌اند. در ادامه میتوانید تصاویر منتشر شده را مشاهده کن

 

مومیایی زن / زن باردار

آکاایران: گروهی از دانشمندان لهستانی می‌گویند که برای اولین بار مومیایی یک زن باردار مصری را کشف کرده‌اند.این کشف توسط محققان پروژه مومیایی ورشو انجام شد و روز پنجشنبه در مجله علوم باستان شناسی منتشر شد.این پروژه که از سال ۲۰۱۵ آغاز شده است، از یک فناوری برای بررسی مصنوعات نگهداری شده در موزه ملی ورشو استفاده می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر از این مومیایی کشف شده و مشاهده تصویر آن در ادامه مطلب با آکا همراه باشید.

مومیایی

پیش از این تصور می‌شد این مومیایی یک روحانی مرد است اما اسکن‌ها نشان داد که این مومیایی یک زن در مراحل آخر بارداری بوده است.

مومیایی زن / زن باردار

کارشناسان این پروژه معتقدند که بقایای بدن به احتمال زیاد مربوط به زنی بین ۲۰ تا ۳۰ سال از طبقه مرفه بوده است که در قرن اول قبل از میلاد درگذشته است.آنها در مقاله‌ای با اعلام این یافته‌ها نوشتند: "این تنها نمونه شناخته شده از زن باردار مومیایی شده و اولین تصاویر رادیولوژی از چنین جنینی است."آنها از اندازه دور سر جنین، تخمین می‌زنند که مادر بین ۲۶ تا ۳۰ هفته باردار بوده که به دلایل نامعلومی درگذشته.

 

منبع : بخش مقالات علمی آکاایران
برچسب :
مطالب پیشنهادی