عصرایران: جهان همچنان برای تولید منابع جدید انرژی های جایگزین سوخت های فسیلی تلاش می کند. هم اکنون تلاش بسیاری صورت می گیرد انرژی های تجدید پذیر، به محیط زیست آسیب نمی رسانند.

در این گزارش 10 منبع جدید انرژی معرفی شده اند که پیش بینی می شود در آینده به میزان زیادی گسترش یابند.

1- حرکت انسان یا حیوان

معرفی 10 منبع جدید انرژی +عکس انرژی,روغن تمساح


در این روش، افراد با حرکت خود، انرژی مورد نیاز برای روشن کردن چراغ ها را تهیه می کنند. دانشمندان همچنین تلاش می کنند باتری هایی را بسازند که انرژی به دست آمده به هنگام حرکت و فعالیت های بدنی روزمره انسان را ذخیره کند. از این باطتری می توان برای تامین برق لپ تاپ، موبایل و دیگر وسایل برقی شخصی استفاده کرد.

2- ضربان قلب

معرفی 10 منبع جدید انرژی +عکس انرژی,روغن تمساح


یکی از طراحان برزیلی به تازگی دستگاه پخش صدا و موسیقی "ام پی 3" را به شکل حلقه انگشتری طراحی کرده است. انرژی این دستگاه از طریق نبض قلب به دست می آید.

3- حرکت شن و ماسه

معرفی 10 منبع جدید انرژی +عکس انرژی,روغن تمساح


حرکت شن یکی از منابع جدید انرژی است که هم اکنون به صورت بسیار بسیار محدود مورد استفاده است ولی پیش بینی می شود در آینده، استفاده از این منبع انرژی گسترش یابد. در این تصویر، چراغ  ال ایی دی مشاهده می شود که انرژی خود را از حرکت شن و ماسه در قالب یک ساعت شنی قدیمی دریافت می کند.

4- سوخت گیاهی

معرفی 10 منبع جدید انرژی +عکس انرژی,روغن تمساح


یکی از منابع جدید انرژی که به نظر می رسد در آینده گسترش یابد استفاده از سوخت گیاهی برای استفاده در خودروهاست. شرکت میتسوبیوشی خودروی "وان" را با عنوان "خودروی سبز" تولید کرده است. این خودرو تنها با استفاده از سوخت گیاهی حرکت می کند.

5- جاذبه زمین

معرفی 10 منبع جدید انرژی +عکس انرژی,روغن تمساح


استفاده از جاذبه زمین یکی دیگر از منابع جدید تولید انرژی است که توسط دو دانشمند به نام های مارتین ریدیورد و جیم ریدیز برای استفاده در چراغ های روشنایی خانه ها مطرح شده است. این چراغ ها دارای محفظه ای چرمی پر از سنگ و شن در ارتفاع معینی از اتاق آویزان می شود. این محفظه در مدت 30 دقیقه به دلیل سنگینی به زمین نزدیک و در این حرکت انرژی برق مورد نیاز برای روشن شدن چراغ تهیه می شود. پس از این می توان دوباره این محفظه را به بالا آویزان کرد تا چراغ به مدت 30 دقیقه دیگر روشن بماند.

6- زباله

معرفی 10 منبع جدید انرژی +عکس انرژی,روغن تمساح


در انگلیس خودروی ویژه ای برای جمع آوری زباله تولید شده است که با باتری کار می کند. انرژی این باتری از طریق همین زباله ها تامین می شود. در نتیجه، زباله ها جمع آوری و بازیافت و انرژی پاک و دوستدار محیط زیست تولید می شود و برای کارکردن خودرو از انرژی ارزان قیمت استفاده خواهد شد. این خودرو روزانه 25 تن زباله و وسایل دورریختنی را از خیابان ها جمع آوری می کند. سپس آنها را در ایستگاه مخصوصی جداسازی و ضمن تولید برق، از آنها برای شارژ باتری خودرو استفاده می شود. از این انرژی می توان برای روشن کردن چراغ های روشنایی خیابان ها هم استفاده کرد.


7- محلول

معرفی 10 منبع جدید انرژی +عکس انرژی,روغن تمساح


شرکت OWI خودری اسباب بازی به نام The Salt Water Fuel Cell Monster Truck  تولید کرده است که با استفاده از برق کار می کند. این خودرو با استفاده از قطرات مایع سالین یا نوعی محلول آب و نمک برق تولید می کند.

8- پرتقال

معرفی 10 منبع جدید انرژی +عکس انرژی,روغن تمساح


استفاده از میوه ها در تولید انرژی برق یکی از اشکال تولید انرژی از سوخت های گیاهی است. با حمایت های یکی از آژانس های تبلیغاتی در فرانسه، چراغ های فلوروسنت یک تابلوی تبلیغاتی با استفاده از برق تولید شده توسط پرتقال روشن می شوند.


9- جلبک سبز

معرفی 10 منبع جدید انرژی +عکس انرژی,روغن تمساح


جلبک سبز یکی دیگر از منابع تامین انرژی از سوخت های گیاهی است که می توان برای کارکردن خودروها، چراغ ها یا دستگاه های برقی موجود در یک ساختمان استفاده کرد. بیل گیتس بنیانگذار مایکروسافت و یکی از ثروتمندترین افراد جهان از این ایده حمایت زیادی می کند.

10- معرفی 10 منبع جدید انرژی +عکس انرژی,روغن تمساح


سوخت جدیدی به نام "بیودیزل" از روغن تمساح برای تولید انرژی و سوخت خودروها تهیه می شود. این اقدام توسط مهندسانی در ایالت لویزیانا آمریکا مطرح شد. آنها می گویند بیودیزل به دست آمده از روغن تمساح از نظر ارزان بودن بر سوخت گیاهی اولویت دارد. از سوخت به دست آمده از روغن تمساح می توان به سادگی در باک بنزین و سوخت معمولی خودروها استفاده کرد. این سوخت هم دوستدار محیط زیست است.

گردآوری علوم و فنون آکاایران
منبع : بخش مقالات علمی آکاایران
برچسب :