بزرگترین موتور دیزلی جهان + عکس
این موتوری که در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات آکا بیشتر با آن آشنا میشوید سنگین ترین و بزرگترین موتور جهان می باشد. یک شرکت فنلاندی از ساخت بزرگترین و قدرتم

 

غول پیکرترین موتور دیزل جهان (+عکس)

این موتوری که در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات آکا بیشتر با آن آشنا میشوید سنگین ترین و بزرگترین موتور جهان می باشد. یک شرکت فنلاندی از ساخت بزرگترین و قدرتمندترین موتور دیزلی جهان خبر داده که موتور خودروی فراری در برابر آن مثل یک شوخی است.

کشتی های کانتینری بعضی از بزرگترین و سنگین ترین وسایل هستند که روی دریاها به آرامی حرکت می کنند. آن ها بیش از 365 متر طول دارند و می توانند 10000 تا 16000 کانتینر فولادی 6 متری را در یک سفر حمل کنند.

قدرتمندترین موتور دیزل

برای حرکت دادن این وسایل روی آب نیاز به مقدار زیادی انرژی است که از موتورهای دیزلی عظیم تامین می شود.

برخی از کشتی های باری بزرگ موتورهایی شبیه به این دارند. «RT-flex96C» یک موتور توربوشارژ دوزمانه است که توسط سازنده فنلاندی «Wärtsilä» طراحی شده

 

کشتی با بزرگترین موتور دیزلی دنیا (+عکس)

و درحال حاضر بزرگترین و قدرتمندترین موتور دیزلی جهان است. این موتور 13.5 متر ارتفاع و 26.59 متر طول دارد و تقریبا به بزرگی یک آپارتمان است. وزن آن بیش از 2300 تن و بزرگترین ورژن 14 سیلندری آن 80080 کیلووات قدرت تولید می کند. این موتور در سپتامبر 2006 روی «اما مرسک»

کشتی با بزرگترین موتور دیزلی دنیا (+عکس)

یک کشتی کانتینری که در زمان خود بزرگترین بود قرار گرفت. طرح این موتور بر اساس موتور قدیمی تر RTA96C است اما تکنولوژی ریلی مشترک، دنده های زنجیری، پمپ های سوخت و محرک های هیدرولیکی دارد.

نتیجه، عملکرد بهتر در چرخش های کمتر در هر دقیقه، مصرف سوخت کمتر و آلودگی کمتر شده است.

کشتی با بزرگترین موتور دیزلی دنیا (+عکس)

یکی از قابل توجه‌ترین ویژگی های این موتور غول پیکر بازده حرارتی بالای آن است، که بیش از 50 درصد است. که به این معنی است که 50% از حرارت تولید شده از سوختن سوخت تبدیل به نیرو می شود. برای مقایسه، کوچکترین موتورهای هواپیما می توانند فقط به 25-30% راندمان حرارتی دست یابند.

کشتی با بزرگترین موتور دیزلی دنیا (+عکس)

کشتی با موتور دیزلی

کشتی با بزرگترین موتور دیزلی دنیا (+عکس)

کشتی با بزرگترین موتور دیزلی دنیا

منبع : بخش مقالات علمی آکاایران
برچسب :