زیباترین کلیساهای جامع در انگلستان -
در سراسر انگلستان کلیساهای جامع پنجره ای به روی زندگی، فرهنگ و معماری دوران گذشته باز می کنند. آن ها جنگی های ناشی از آشفتگی های مذهبی و ناآرامی های سیاسی را در
آکاایران: در سراسر انگلستان کلیساهای جامع پنجره ای به روی زندگی، فرهنگ و معماری دوران گذشته باز می کنند. آن ها جنگی های ناشی از آشفتگی های مذهبی و ناآرامی های سیاسی را در طول عمرشان تاب آورده اند و الهام بخش نویسندگان از چاسر تا دن براون بوده اند.
امتیاز خبر: 18 از 100 تعداد رای دهندگان 14
آکا ایران: در سراسر انگلستان کلیساهای جامع پنجره ای به روی زندگی، فرهنگ و معماری دوران گذشته باز می کنند. آن ها جنگی های ناشی از آشفتگی های مذهبی و ناآرامی های سیاسی را در طول عمرشان تاب آورده اند و الهام بخش نویسندگان از چاسر تا دن براون بوده اند. علاوه بر این، بسیاری از این سایت های تاریخی غنی آرامگاه محبوب ترین و بانفوذترین چهره های جهان هستند. در این مطلب فهرستی از زیباترین کاتدرال های (کلیسای جامع) انگلستان را که حتما باید در سفر خود از آن ها بازدید کنید را مشاهده می کنید.

کلیسای وست مینستر (Westminster)

یکی از نشانه های مشهور لندن، کلیسای وست مینستر ابی است که در قرن سیزدهم و در زمان سلطنت شاه هنری دوم ساخته شد و طراحی گوتیک آن از کلیساهای فرانسوی جدید آن زمان در ریم، آمین و شارتر الهام گرفته شده است. این کلیسا علاوه بر اینکه مکان برگزاری مراسم ازدواج سلطنتی بوده، آرامگاه بسیاری از چهره های تاریخی از جمله اسحاق نیوتن و چارلز داروین است.
 
 

آکاایران: زیباترین کلیساهای جامع در انگلستان

 

 
کلیسای ویتبی (Whitby)
هالووین زمان مناسبی برای بازدید از این صومعه گوتیک شبح وار است که الهام بخش بخشی از داستان دراکولای برام استوکر بوده است. هر سال پاییز این کلیسای ویرانه با نمایش نورانی دراماتیکی روشن می شود و میزبان اجراهای مانند گفتن داستان ارواح است.
 
 
,کلیسا،کاتدرال،انگلستان
 

 
کلیسای کانتربری (Canterbury)
ریشه های این کلیسای مشهور جهان در سال 597 شروع شد، زمانی که سنت آگوستین، اولین اسقف اعظم کانتربری به عنوان یک مبلغ مذهبی انگلستان وارد کنت شد. زائران از سراسر جهان برای دیدن زیارتگاه سنت توماس بکت به این کلیسا می آیند. پنج قرن پیش، برخی از قصه های آن ها به طور مشهوری در داستان های کانتربری چاسر گفته شده است.
 
 
,کلیسا،کاتدرال،انگلستان
 

 
راسلین چپل (Rosslyn Chapel)
طرفداران راز داوینچی دن براون، راسلین چپل را می شناسند، که در این رمان محل پیداشدن سرنخی برای به دست آوردن جام مقدس است. این سایت به طور رسمی کلیسای دانشگاهی سنت متیو نام دارد و به قرن پانزدهم باز می گردد.
 
,کلیسا،کاتدرال،انگلستان
 
 

 
کلیسای جامع سالزبری (Salisbury)
این کلیسا محل یکی از چهار نسخه باقی ماننده جهان از مگنا کارتا است و تاریخ آن به اوایل قرن سیزدهم بازمی گردد. این نمونه اصلی معماری انگلیسی اولیه هم چنین با ساعت فرفورژه دست ساز آهنی قرن چهاردمش شناخته شده است.
 
 
,کلیسا،کاتدرال،انگلستان
 

 
کلیسای وینچستر (Winchester)
علامندان ادبی احتمالا علاقه زیادی به کلیسای وینچستر، محل دفن جین آستین دارند. این کلیسا حدود هزار سال پیش ساخته شده و یکی از بزرگترین کلیساهای گوتیک در اروپاست و یک شبستان طولانی دارد.
 
,کلیسا،کاتدرال،انگلستان
 

منبع :

منبع : بخش مقالات علمی آکاایران
برچسب :