با محاسبه ی وزن پروفیل ها قیمت آن را حساب کنید
برای اطلاع از قیمت پروفیل مجبور به محاسبه وزن پروفیل هستیم که در هر نوع از آن، این روند متفاوت است. در ادامه محاسبه وزنی پروفیل زی، لوله فولادی را بررسی خواهیم

برای اطلاع از قیمت پروفیل مجبور به محاسبه وزن پروفیل  هستیم که در هر نوع از آن، این روند متفاوت است. در ادامه محاسبه وزنی پروفیل زی، لوله فولادی را بررسی خواهیم کرد.

پروفیل زی

این نوع پروفیل ها در ساخت سقف های سالن های ورزشی و نمایشگاه ها به کار گرفته می شود. طول استاندارد آن شش متر است. پروفیل زی با ضخامت های مختلف تولید شده که در هنگام محاسبه قیمت باید به آن توجه داشت. جنس این پروفیل از فولاد گرم نوردیده بوده و از میزان چگالی آهن برای محاسبه وزن آن باید استفاده کنید.

پروفیل استیل

تنها تفاوتی که برای محاسبه وزنی این نوع از پروفیل های استیل میبایست در نظر داشته باشید، بالاتر بودن میزان چگالی استیل نسبت به سایر فلزات است. این عدد 7.8 است. استیل فلزی بسیار مقاوم است و برای سازه های مقاوم در برابر زنگ زدگی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

لوله فولادی

لوله فولادی در دو نوع درزدار و بدون درز تولید می شود. شکل بدون درز جهت انتقال مایعات تحت فشار کاربرد دارد. از لوله های درز دار برای مواردی که سبک تر هستند استفاده می شود. در این لوله ها باید مقطع دایره ای شکل لوله در نظر گرفته شود. قطر خارجی از قطر داخلی کسر شده و ضرب در طول لوله مش شود و نهایتا ضرب در 3٫14 می کنیم که در چگالی آهن ضرب شود.

بعد از محاسبه وزن پروفیل، نرخ هر کیلوگرم را از طرف کارخانه می پرسیم  وبر این اساس قیمت پروفیل به دست می آید.

 

کاربرد های مختلف ورق رنگی در صنعت

ورق رنگی یکی از محصولات تولید شده در صنعت فولاد است. پروسه تولید این ورق های رنگی در امتداد تولید ورق های گالوانیزه بوده است. به ورق گالوانیزه یک لایه محافظ اضافه می شود. به این شکل که کلاف گالوانیزه وارد فرایند تولید ورق رنگی می شود و مراحل آماده سازی آن شروع خواهد شد.

 ورق های گالوانیزه با محلول چربی زدا در وان ها شست و شو می شود. سطح آن را با برس پولیش می کشند. این مراحل دو مرتبه تکرار خواهد شد. نتیجتا سطح ورق گالوانیزه از غبار و آلودگی های احتمالی کاملا پاک می شود. ورق بعد از طی کردن این مرحله، به وسیله سیستم پخش هوای گرم خشک و آماده خواهد شد تا به بخش بعدی منتقل شود.

روش های بالا بردن مقاومت ورق

در این زمان برای بالا بردن هرچه بیشتر مقاومت فولاد در برابر خوردگی ها و چسبندگی بیشتر رنگ به سطح فولاد مورد نظر، با ماده شیمیایی خاصی به دو جهت سطح ورق اسپری می شود و دوباره خشکخواهد شد. خاصیت مهم این ماد جلوگیری از پوسته پوسته شدن رنگ به کار رفته است و دوام آن را بالا می برد.

در مرحله بعد ورق را وارد قسمت پوشش دهی می کنند. پوشش رنگی اولیه که همان رنگ آستری یا پرایمر است را در هر دو طرف استفاده می کنند. برای این پرایمر از رنگ های پلی استری استفاده خواهد شد. بعد وارد کوره شده تا رنگ اولیه پخته شود. بعد از پخت کامل آن، ورق سرد شده است و آماده لایه نهایی رنگ است. این مرحله توسط غلتک انجام می شود و مجددا پخته می شود.

 

ویژگی و کاربرد ورق های رنگی

ورق های رنگی از لحاظ مقاومت در برابر خوردگی و یا زنگ زدگی، همچنین امکان پرس و شکل پذیری در یک تولید عالی محسوب می شود. به این ترتیب در صنایعی مانند  لوازم و تجهیزات خانگی، ساختن سوله و سقف های کاذب، نماهای داخلی و خارجی ساختمان ، تجهیزات اداری مورد نیاز، فلزات مصرفی صنایع کامپیوتری، تولیدات مربوط به انواع مخازن و بشکه ها، ساخت کانکس و کانتینر و سردخانه ها کاربرد بسیاری دارد.

قیمت میلگرد چطورتعیین می‌شود؟

اساس تغییرات قیمت میلگرد را میبایست از نوسانات قیمت شمش های تولید شده در کارخانه جات ذوب آهن داخلی جویا شد. ولی متاسفانه آشفتگی های موجود در بازار آهن ایران و راه های تعیین قیمت مشخص موجب شده تا الگوهای نرخ جهانی را برای تعیین قیمت روز میلگرد مد نظر قرار داد.

در تمام دنیا قیمت اجناسی که صادراتی هستند بیش تر از اجناس تولید داخل بوده است. شرایط موجود در بازار ایران به گونه ای شده است که نرخ آهن صادراتی بر اساس تحریم و مشکلات صادرات کاهش پیدا کند. در نتیجه شما قادر نیستید از روی نرخ میلگرد های صادراتی، هزینه هایی که میبایست برای خرید آرماتور پرداخت کنید را محاسبه کنید.

 

اساس محاسبه قیمت میلگرد

پایه محاسبات نرخ میلگرد، سی ای اس است. قیمت میلگرد ها را با توجه به قیمت شمش آهن تخمین می زنند. برای مثال اگر 10 درصد از قیمت شمش CIS کسر شود  و90 درصد باقی بماند، آن را ضرب در دلار نیمایی می کنیم. قیمتی که به دست آمده در واقع قیمت شمش است. دلار نیمایی نیز در اصل همان میانگین محاسبه شده نرخ های خرید و فروش به شکل هفتگی بوده است و از طریق حواله ارزی انجام می گردد. نرخ محاسبه شده برای میلگرد 11درصد بالاتر از شمش خواهد بود. بنابراین ارائه آن در بازار، بر اساس حجم کالا و همچنین مبلغ مالیات هزینه های تمام شده مقداری بالا و پایین خواهد داشت.

چه عواملی بر قیمت میلگرد تاثیرگذار است؟

فاکتور هایی مثل قطر، گرید و وزن میلگرد بر تعیین قیمت آن موثر است. در زمان انتخاب میبایست منطبق بر نیازی که دارید بالاترین کیفیت را با کم ترین مبلغ ممکن به کار بگیریم . دقت داشته باشید برای اینکه هزینه شما تا حد بسیاری پایین بیاید اقدام به خرید میلگرد غیر استاندارد و بی کیفیت نکنید. تفاوت در دو گرید در اصل هزینه پرداختی بسیار کم است. ولی در نتیجه کار تاثر گذار خواهد بود.

جمع بندی و نتیجه گیری از مقاله

برای اطلاع از قیمت پروفیل مجبور به محاسبه وزن پروفیل  هستیم که در هر نوع از آن، این روند متفاوت است.

ورق های رنگی از لحاظ مقاومت در برابر خوردگی و یا زنگ زدگی، همچنین امکان پرس و شکل پذیری در یک تولید عالی محسوب می شود. به این ترتیب در صنایعی بسیاری مورد استفاده قرار می گیرد.

اساس تغییرات قیمت میلگرد را میبایست از نوسانات قیمت شمش های تولید شده در کارخانه جات ذوب آهن داخلی جویا شد. ولی متاسفانه آشفتگی های موجود در بازار آهن ایران و راه های تعیین قیمت مشخص موجب شده تا الگوهای نرخ جهانی را برای تعیین قیمت روز میلگرد مد نظر قرار داد.

پیشنهاد ما به شما برای خرید انواع آهن آلات ساختمانی، فروشگاه آنلاین آهن آلات شهر آهن است زیرا با توانایی فراوان خود تجربه ای فراموش نشدنی از خرید را برای شما رقم خواهد زد.

مقاله برگرفته از وب سایت فروشگاهی شهر آهن به آدرس وب سایت https://www.shahrahan.com/

 

منبع : بخش مقالات علمی آکاایران
برچسب :