آکاایران  

آکاایران: اتصالات UPVC مقاوم با فناوری نانو تولید شد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، یک شرکت ایرانی با بهره گیری از فناوری نانو انواع اتصالات UPVC را تولید می کند که این اتصالات خواص مکانیکی و حرارتی بهتری نسبت به نمونه های مشابه دارد. کاربرد عمده این نوع اتصالات در سیستم های لوله کشی ساختمان است.

«پلی ونیل کلراید» که به PVC معروف است، سومین محصول مصنوعی پلیمری پس از پلی اتیلن و پلی پروپیلن به شمار می رود. PVC در دو شکل کلی سخت و انعطاف پذیر عرضه می شود. با اضافه کردن افزودنی هایی می توان میزان انعطاف پذیری PVC را به میزان مطلوب رساند.

 UPVC ماده ای است که حاوی مواد افزاینده انعطاف پذیری نیست و به صورت کاملا سخت و خشک رفتار می کند. بیشترین کاربرد این ماده پلیمری در تولید لوله و اتصالات ساختمانی است.

غلامرضا عباسی نورآبادی، مدیرعامل این شرکت گفت: با توجه به اینکه خرابی تأسیسات ساختمان هزینه های بسیاری را برای مصرف کنندگان به دنبال دارد، استفاده از محصولات این شرکت می تواند هزینه های تعمیر و نگهداری سیستم های لوله کشی ساختمان ها را تا حدود زیادی کاهش دهد. لوله و اتصالات مذکور از مقاومت به ضربه و حرارت بالاتری نسبت به نمونه های معمولی برخوردارند.

وی در خصوص نحوه استفاده از فناوری نانو در تولید محصولات افزود: پرکننده های نانویی باعث افزایش استحکام، مدول و چقرمگی زمینه پلیمری می شود. این خواص غیر معمول به دلیل سطح ویژه بسیار بالای نانوذرات است.

این محصولات در مرداد ماه ۱۳۹۴ موفق به کسب گواهی نانومقیاس از ستاد ویژه توسعه فناوری نانو شده اند.خبرگزاری مهر

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید آکا ایران نیست .

منبع :

منبع : بخش مقالات علمی آکاایران
برچسب :