آکاایران  

آکاایران: همکاری های ایران و کره جنوبی در فناوری نانو توسعه می یابد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ستاد ویژه توسعه فناوری نانو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، نمایشگاه فناوری نانو کره (Nano Korea ۲۰۱۶) در تیرماه سال جاری در مرکز نمایشگاه های بین المللی کینتکس کره جنوبی برگزار شد. این نمایشگاه رویدادی پیشرو و تخصصی در حوزه فناوری نانو است و بازاری جهانی برای تجاری سازی، توسعه و تحقیق در حوزه فناوری نانو به شمار می رود.

ستاد توسعه فناوری نانو و چند شرکت فعال در حوزه محصولات مبتنی بر فناوری نانو نیز در راستای معرفی، عرضه و ایجاد بازار محصولات پیشرفته ایرانی و همچنین رصد آخرین تحولات فناوری نانو در این نمایشگاه شرکت کردند. همزمان با این رویداد، ضمن انعقاد دو توافقنامه ، زمینه توسعه همکاری ها میان دو کشور در حوزه فناوری نانو فراهم شد.

انعقاد توافقنامه بین ستاد فناوری نانو و اتحادیه تحقیقات نانوفناوری کره جنوبی (NTRA)

در پی دوره های متعدد حضور ستاد توسعه فناوری نانو و شرکت های ایرانی در نمایشگاه فناوری نانو کره جنوبی و در راستای تقویت تعاملات و همکاری های دو کشور در این حوزه، طی مراسمی همزمان با نمایشگاه فناوری نانو کره جنوبی NANOKOREA۲۰۱۶ در محل KINTEX (محل برگزاری نمایشگاه و کنفرانس)، توافقنامه همکاری بین ستاد فناوری نانو به نمایندگی دبیر ستاد نانو و اتحادیه تحقیقات نانوفناوری کره جنوبی (NTRA) به نمایندگی دکتر هی گوکلی به امضا رسید.

 هدف از این توافقنامه توسعه همکاری فناورانه بین توسعه دهندگان و به بکارگیرندگان محصولات و فناوری های حوزه فناوری نانو از طریق اتحاد استراتژیک بین ستاد فناوری نانو و NTRA عنوان شده است.

از جمله مفاد این توافقنامه همکاری می توان به تبادل اطلاعات محصولات و فناوری های حوزه فناوری نانو بین دو کشور، شناسایی تامین کنندگان و متقاضیان محصول و فناوری در دو کشور، توسعه همکاری بین تامین کنندگان و همچنین میزبانی مشترک سمینارها و کارگاه های آموزشی اشاره کرد.

توافقنامه همکاری بین ستاد فناوری نانو و انجمن تحقیقات نانوفناوری کره جنوبی (KoNTRS)

در راستای تقویت تعاملات و همکاری های علمی، فناوری و صنعتی میان ایران و کره جنوبی در حوزه فناوری نانو، طی مراسمی همزمان با نمایشگاه NANOKOREA۲۰۱۶، توافقنامه همکاری بین ستاد فناوری نانو به نمایندگی دبیر ستاد نانو و انجمن  تحقیقات نانوفناوری کره جنوبی (KoNTRS) به نمایندگی دکتر کی بوم کیم به امضا رسید.

هدف از این توافقنامه  توسعه و ارتقای همکاری در تمامی جنبه های علم و فناوری حوزه نانو است. این همکاری ها شامل همکاری های دوجانبه یا چندجانبه تحقیق و توسعه، برنامه ریزی برای کارگاه های آموزشی و برنامه هایی برای کاربران نانوفبها و آزمایشگاه ها خواهد بود.

همچنین شبکه سازی، همکاری در توسعه زیرساخت ها، توسعه مشترک استانداردها و سرمایه گذاری مشترک نیز در توافقنامه بعنوان محورهای همکاری ذکر شده اند. بعلاوه، تبادل فناوری از طریق فروم های تبادل فناوری و شرکت در نمایشگاه های فناوری نانو سالانه در دو کشور و همکاری در حوزه آموزش در سطوح مختلف در کنار مباحث مربوط به سیاستگذاری علم و فناوری نانو نیز در این توافقنامه مطرح شده است.

تقدیر از دبیر ستاد توسعه فناوری نانو به دلیل تلاش برای توسعه همکاری های بین المللی

در مراسم افتتاحیه نمایشگاه فناوری نانو کره جنوبی NANOKOREA۲۰۱۶ به پاس فعالیت های ستاد فناوری نانو در توسعه همکاری های بین المللی به خصوص بین دو کشور ایران و کره جنوبی، از دکتر سعید سرکار، دبیر ستاد توسعه فناوری نانو تقدیر به عمل آمد و به همین منظور لوح یادبودی توسط دکتر هی گوک لی رئیس موسسه NTRA به ایشان اعطا شد.

در نمایشگاه فناوری نانو کره (Nano Korea ۲۰۱۶)، در مجموع ۴۲۰ شرکت از ۱۵کشور دنیا مهمترین  فناوری ها و  محصولات کاربردی خود را به منظور خلق دامنه وسیعی از تجارت فناورانه به نمایش گذاشتند.خبرگزاری مهر

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید آکا ایران نیست .

منبع :

منبع : بخش مقالات علمی آکاایران
برچسب :