تکنولوژی شارژ با فرکانس رادیویی برای کنترل های 2022 سامسونگ
سامسونگ در نسخه جدید Eco Remote قابلیت‌های فرکانس رادیویی را به این دستگاه اضافه کرده تا ریموت بتواند با جمع‌آوری امواج رادیویی روتر آن‌ها را به انرژی تبدیل کند

آکاایران: سامسونگ در نسخه جدید Eco Remote قابلیت‌های فرکانس رادیویی را به این دستگاه اضافه کرده تا ریموت بتواند با جمع‌آوری امواج رادیویی روتر آن‌ها را به انرژی تبدیل کند. این فناوری در بسیاری از گجت‌ها قابل استفاده نیست چون فقط می‌تواند انرژی بسیار پایینی تولید کند. ولی ریموت‌ها انرژی چندان زیادی نیاز ندارند. برای کسب اطلاعات بیشتر از این تکنولوژی در ادامه مطلب با آکا همراه باشید.

ریموت کنترل جدید سامسونگ به‌طور خودکار با امواج رادیویی شارژ می‌شود |  دیجیاتو
 

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از cnet، کنترل‌های تلویزیون سامسونگ در سال‌های اخیر پیشرفت‌های بزرگی در زمینه سازگاری با محیط زیست داشته‌اند. سال گذشته، غول الکترونیکی یک پنل خورشیدی را به پشت تلویزیون خود اضافه کرد تا کنترل از راه دور بتواند از خورشید انرژی دریافت کرده و شارژ شود.

براساس گزارش‌ها امسال نیز سامسونگ ویژگی جدید یعنی شارژ کنترل با فرکانس رادیویی را به محصولات خود اضافه کرده است. کنترل از راه دور جدید می‌تواند علاوه بر خورشید از امواج رادیویی یا وای فای نیز انرژی مورد نیاز خود را دریافت کند. سامسونگ درباره قابلیت جدید خود  می‌گوید ویژگی RF به شما این امکان را می‌دهد تا به طور مداوم کنترل از راه دور خود را به طور کامل شارژ نگه دارید، چه در طول روز و چه در شب (یا احتمالاً اگر تلویزیون خود را در مکانی با نور خورشید کم نگه داشته‌اید).

گزارش‌ها حاکی از آن است که کنترل از راه دور RF همچون کنترل Eco از مواد بازیافتی ساخته خواهد شد و در دو رنگ مشکی و سفید به بازار‌های جهانی عرضه می‌شود. این کنترل از راه دور دارای طراحی مینیمالیستی با میکروفون برای کنترل صدا و میانبر‌هایی برای Netflix، Disney Plus، Amazon Prime Video و TV Plus سامسونگ خواهد بود.

 
منبع : بخش مقالات علمی آکاایران
برچسب :