سیاه چاله های اولیه گرسنه متولد میشوند - آکا
رشد بسیار آرامی داشتند تاثیرات قابل توجه و زیادی بر محیط اطرافشان در کائنات,نشان می‌دهد ‌ سیاه چاله‌های اولیه,خود دور کردند,خود نیز,درون خود فرو,پدیده باعث می‌ش

شبیه سازی‌های جدید رایانه‌یی نشان می‌دهد،‌ سیاه چاله‌های اولیه به رغم این که کوچک بوده و رشد بسیار آرامی داشتند تاثیرات قابل توجه و زیادی بر محیط اطرافشان در کائنات داشته‌اند.


این شبیه سازی‌ها با یک ابررایانه‌ و با تلاش محققان اخترفیزیک در انستیتو کاویل با همکاری موسسات تحقیقاتی دانشگاه استانفورد و آزمایشگاه آژانس فضایی آمریکا (ناسا) انجام شده است.


محققان در بررسی‌های جدید به نقش پیچیده‌تر سیاه چاله‌های ابتدایی در کائنات پی برده اند.


در شبیه سازی‌های جدید، ابرهای گازی حاصل از پدیده انفجار بزرگ به آرامی تحت نیروی جاذبه گردهم آمده و در نهایت اولین ستاره‌ها را تشکیل دادند.


این ستاره‌های عظیم و گرم با انتشار انرژی زیاد به شکل نور ستاره‌ای ابرهای گازی را از خود دور کردند؛

اما این ستاره ها دوام زیادی نداشتند و به زودی مصرف سوخت داخلی خود شدند.


این پدیده باعث می‌شد که ستاره‌ها در درون خود فرو بریزند و سیاه چاله‌ها را در فضایی از خلا تشکیل دهند.


این سیاه چاله ها سپس برای رشد خود از اطرافشان تغذیه می‌کردند، به این ترتیب سیاه چاله‌ها بزرگ و بزرگتر شدند و بر محیط اطراف خود نیز تاثیر بسزایی گذاشتند.


هر چند این شبیه سازی‌ها هنوز کامل نیست، اما سرنخ مهمی درباره چگونگی رشد سیاه چاله‌های ابتدایی در اختیار دانشمند‌ان قرار می‌دهد.

منبع : ایسنا.

به گزارش فارس به نقل از سی‌نت، این فناوری لیزری که Spyder III Pro Arctic نام دارد و در شرکت چینی Wicked Lasers ساخته شده است، با پتانسیل داخلی فوق‌العاده خود خطرناک‌ترین لیزر جهان محسوب می‌شود.

شرکت چینی سازنده این فناوری ادعا می‌کند که تاکنون هیچ لیزری با این قدرت و قابلیت ساخته نشده و به همین خاطر این سیستم خطرناک‌ترین لیزر جهان است.

شرکت Wicked توان این لیزر بسیار خطرناک را یک وات اعلام کرده است که در کلاس 4 لیزرها طبقه‌بندی می‌شود. این لیزر با توان یاد شده می‌تواند آسیب‌های سریع و جبران‌ ناپذیر شبکیه‌ای را برای انسان به وجود آورد و در نهایت چشم انسان را نابینا کند.

آسیب‌های این لیزر تنها محدود به چشم نمی‌شود و می‌تواند به پوست و دیگر بخش‌های بدن انسان نیز آسیب جدی وارد کند. شرکت چینی Wicked اعلام کرد که به منظور جلوگیری از هرگونه آسیب احتمالی، این لیزر قوی را همراه با سیستم‌های لیزری رایگان به دست کاربران می‌رساند.

دکتر "آنت دواد " از دانشگاه فناوری سیدنی در این خصوص توضیح داد: این لیزر بسیار خطرناک است و می‌تواند انسان را تا مرز نابینایی پیش ببرد. این دستگاه به راحتی می‌تواند آتش روشن کند. این می‌تواند یک ابزار بسیار خطرناک برای آن دسته از افرادی باشد که به درستی نمی‌دانند چگونه از آن استفاده کنند. خطرناک‌ترین لیزر دنیا می‌تواند برای موارد خاص مورد استفاده قرار گیرد و باید توجه داشت که برای استفاده عمومی ساخته نشده است

منبع : بخش مقالات علمی آکاایران
برچسب :