نزدیکترین رصد از یک سیاهچاله انجام گرفت - آکا
مرکز کهکشانی به دست,مقیاس کوچک زاویه دار شناسایی کردند شبیه,فاصله 240 هزار مایلی قرار دارد,علمی ایسنا,رابطه خاطر نشان,نتایج یافته‌های اخیر,ترکیب کردن,دانشمندان

اختر شناسان نزدیکترین رصد را از یک سیاه چاله بزرگ در مرکز کهکشان راه شیری انجام دادند.

به گزارش سرویس علمی ایسنا، آنها با ترکیب کردن تلسکوپ‌هایی در هاوایی، آریزونا و کالیفرنیا ساختاری را در یک مقیاس کوچک زاویه دار شناسایی کردند شبیه به یک توپ بیسبال روی سطح ماه که در فاصله 240 هزار مایلی قرار دارد.

این مشاهدات جزو واضح ترین تصاویری هستند که تا کنون در عرصه نجوم انجام شده است.

شپرد دالمن، از دانشمندان دانشگاه mit که نتایج یافته‌های اخیر را در مجله علمی نیچر به چاپ رسانده می‌گوید: این تکنیک تصویر بی بدیلی از منطقه نزدیک سیاه چاله واقع در مرکز راه شیری به ما می‌دهد.

یکی دیگر از اخترشناسان پروژه از مرکز اختر فیزیک هاروارد - اسمیت سونیان نیز در این رابطه خاطر نشان کرد: هیچ کس تاکنون چنین تصویر واضح و نزدیکی از مرکز کهکشانی به دست نیاورده است.

وی می‌گوید: ما نزدیکترین منطقه‌ای در سیاه چاله را رصد کرده‌ایم که از داخل آن هیچ چیز حتی نور هم نمی‌تواند بگریزد.

به گزارش فارس به نقل از سی‌نت، این فناوری لیزری که Spyder III Pro Arctic نام دارد و در شرکت چینی Wicked Lasers ساخته شده است، با پتانسیل داخلی فوق‌العاده خود خطرناک‌ترین لیزر جهان محسوب می‌شود.

شرکت چینی سازنده این فناوری ادعا می‌کند که تاکنون هیچ لیزری با این قدرت و قابلیت ساخته نشده و به همین خاطر این سیستم خطرناک‌ترین لیزر جهان است.

شرکت Wicked توان این لیزر بسیار خطرناک را یک وات اعلام کرده است که در کلاس 4 لیزرها طبقه‌بندی می‌شود. این لیزر با توان یاد شده می‌تواند آسیب‌های سریع و جبران‌ ناپذیر شبکیه‌ای را برای انسان به وجود آورد و در نهایت چشم انسان را نابینا کند.

آسیب‌های این لیزر تنها محدود به چشم نمی‌شود و می‌تواند به پوست و دیگر بخش‌های بدن انسان نیز آسیب جدی وارد کند. شرکت چینی Wicked اعلام کرد که به منظور جلوگیری از هرگونه آسیب احتمالی، این لیزر قوی را همراه با سیستم‌های لیزری رایگان به دست کاربران می‌رساند.

دکتر "آنت دواد " از دانشگاه فناوری سیدنی در این خصوص توضیح داد: این لیزر بسیار خطرناک است و می‌تواند انسان را تا مرز نابینایی پیش ببرد. این دستگاه به راحتی می‌تواند آتش روشن کند. این می‌تواند یک ابزار بسیار خطرناک برای آن دسته از افرادی باشد که به درستی نمی‌دانند چگونه از آن استفاده کنند. خطرناک‌ترین لیزر دنیا می‌تواند برای موارد خاص مورد استفاده قرار گیرد و باید توجه داشت که برای استفاده عمومی ساخته نشده است

منبع : بخش مقالات علمی آکاایران
برچسب :