آب‌های قطبی مریخ، خالص هستند - آکا
پژوهشگران فرانسوی منتشر,سیاره سرخ به دست آمده,اطلاعات مربوط به داده‌های راداری,آمریکا در مجله,اطلاعات تایید می‌کند,تقریبا 100 برابر بیشتر,اساس یک تحقیق بین‌المل

بر اساس یک تحقیق بین‌المللی که گزارش آن از سوی پژوهشگران فرانسوی منتشر شده، یک کلاهک یخی عظیم در قطب شمال سیاره مریخ کشف شده است که در بالاترین درجه تمیزی و خالص بودن است.
این اطلاعات مربوط به داده‌های راداری است که توسط مدارگرد مریخی آمریکا یا MRO در مدار سیاره سرخ به دست آمده اند.
به گفته پژوهشگران فرانسوی، این اطلاعات تایید می‌کند که آب موجود در این ناحیه از مریخ درصد خالص است.
این پژوهش از سوی موسسه ملی علوم کائناتی فرانسه منتشر شده است.
محققان می‌گویند: پیش‌بینی می‌شود که مناطق قطبی مریخی حامل مقادیری معادل دو تا سه میلیون کیلومتر مکعب یخ باشد.
با این پیش‌بینی، مقدار یخ موجود در قطب‌های مریخی تقریبا 100 برابر بیشتر از کل ذخیره یخی موجود در دریاچه‌های بزرگ شمال آمریکا است.
این پژوهش همچنین از سوی اتحادیه ژئوفیزیک آمریکا در مجله «Geophysical Research Letters» منتشر شده است.


منبع : ایسنا- انجمن فیزیکدانان ایران(هوپا)

به گزارش فارس به نقل از سی‌نت، این فناوری لیزری که Spyder III Pro Arctic نام دارد و در شرکت چینی Wicked Lasers ساخته شده است، با پتانسیل داخلی فوق‌العاده خود خطرناک‌ترین لیزر جهان محسوب می‌شود.

شرکت چینی سازنده این فناوری ادعا می‌کند که تاکنون هیچ لیزری با این قدرت و قابلیت ساخته نشده و به همین خاطر این سیستم خطرناک‌ترین لیزر جهان است.

شرکت Wicked توان این لیزر بسیار خطرناک را یک وات اعلام کرده است که در کلاس 4 لیزرها طبقه‌بندی می‌شود. این لیزر با توان یاد شده می‌تواند آسیب‌های سریع و جبران‌ ناپذیر شبکیه‌ای را برای انسان به وجود آورد و در نهایت چشم انسان را نابینا کند.

آسیب‌های این لیزر تنها محدود به چشم نمی‌شود و می‌تواند به پوست و دیگر بخش‌های بدن انسان نیز آسیب جدی وارد کند. شرکت چینی Wicked اعلام کرد که به منظور جلوگیری از هرگونه آسیب احتمالی، این لیزر قوی را همراه با سیستم‌های لیزری رایگان به دست کاربران می‌رساند.

دکتر "آنت دواد " از دانشگاه فناوری سیدنی در این خصوص توضیح داد: این لیزر بسیار خطرناک است و می‌تواند انسان را تا مرز نابینایی پیش ببرد. این دستگاه به راحتی می‌تواند آتش روشن کند. این می‌تواند یک ابزار بسیار خطرناک برای آن دسته از افرادی باشد که به درستی نمی‌دانند چگونه از آن استفاده کنند. خطرناک‌ترین لیزر دنیا می‌تواند برای موارد خاص مورد استفاده قرار گیرد و باید توجه داشت که برای استفاده عمومی ساخته نشده است

منبع : بخش مقالات علمی آکاایران
برچسب :