تازه‌هایی از دنیای دانش و فناوری - آکا
فضاپیما به جلو استفاده می‌کند,برای فعالسازی چندین ماموریت علمی و اکتشافی,الکترونیک یک صفحه کلید,الکترونیک برای بر عهده گرفتن این وظیفه می تواند یک گزینه,ناسا ق


بسیاری از اختراعات بشر ناشی از نیازهایی بوده است که بشر در طول تاریخ حس کرده و یا آرزو کرده است که ای کاش وسیله‌ای بود که زندگی را آسان‌تر کند و این شروع یک ایده و نهایتا عملی کردن آن ایده می‌شد.

آخرین مطلب

پرواز بزرگترین

این پروژه توسط شرکت L"Garde در حال ساخت بوده که پیش از این نیز در پروژ‌ه‌های دیگر از جمله ساخت ساختار قابل تورم برای آنتن‌های فرکانس رادیویی و آرایه‌های خورشیدی همکاری داشته است.

پرواز این بادبان برای اواخر سال 2014 برنامه‌ریزی شده که بر روی یک موشک فالکون 9 شرکت اسپیس ایکس به فضا پرتاب خواهد شد.

در ماههای اول پرتاب این بادبان، چند آزمایش از جمله استقرار آن، نمایش کنترل برداری با استفاده از پره‌های سر بادبان، ناوبری دقیق و در نهایت حفظ موقعیت فضاپیما در یک موقعیت گرانشی ثابت موسوم به نقطه لاگرانژ یک خورشید-زمین اجرا خواهد شد.

Sunjammer تنها ماموریتتازه‌هایی از دنیای دانش و فناوری - آکا

بر اساس طرحی از دو طراح با ذوق، این کیبرد از نمایشگرهای e-ink (همانند کتابخوان هایی چون کیندل) برای نمایش دینامیک و پویای کلیدها بهره می برد. این بدان معنی است که شما برای هر نرم افزار می توانید چینش صفحه کلید ویژه و جداگانه ای داشته باشید. با این کار استفاده از کلیدهای میانبر خاص در برنامه هایی چون فتوشاپ، ورد، یا پاورپوینت بسیار آسان تر می گردد. علاوه بر این تعیین فونت صفحه کلید در زبان های مختلف هم می تواند کار جذاب و جالبی باشد.

چیزی که ایده یک صفحه کلید مجهز به نمایشگر را (که قبل از این هم دیده بودیم) به محصولی جذاب بدل می کند، استفاده از جوهر الکترونیک است. با این کار مصرف باتری تا حد بسیار زیادی پایین آمده و استفاده از آن در کیبردهای بیسیم هم به سادگی امکان پذیر می شود. در حالی که استفاده از نمایشگرهای LCD یا LED در یک کیبرد بیسیم، آن را تبدیل به یک ابزار پرمصرف می کند که نیازمند شارژ روزانه است.

البته یکی از ایرادهای چنین ایده ای، نیاز به اپلیکیشن های ویژه برای تعریف کلیدهای مجزا است. همچنین سرعت بازسازی کُند صفحات جوهر الکترونیک هم می تواند مطرح باشد، که مطمئنا در نمایش یک علامت بر روی کلید، مطرح نمی گردد.

البته این صفحه کلید خارق العاده تا به اینجا تنها یک طرح اولیه بوده است و برای تبدیل به محصول واقعی راه درازی در پیش دارد.

منابع:نارنجی،ایسنا

گردآوری کامپیوتر و ترفند آکا
منبع : بخش مقالات علمی آکاایران
برچسب :