دانشمندان آمریکایی کنفرانس ناسا را بایکوت کردند! - آکا
موسسات علمی آمریکا, علت ناسا برای عدم پذیرش محققان چینی,دانشگاه آکسفورد ,اخبار علمی , جدیدترین اخبار علمی , کشفیات علمی ,کنفرانس ناسا , ناسا ,دانشمندان آمریک

دانشمندان آمریکایی کنفرانس ناسا را بایکوت کردند!

گروهی از دانشمندان آمریکایی در اعتراض به ممنوعیت حضور محققان چینی در کنفرانس ناسا، حضور در این کنفرانس را بایکوت کردند.

مرکز تحقیقات فضایی Ames ناسا در کالیفرنیا ماه نوامبر (آبان ماه) میزبان شماری از محققان آمریکایی و تیم‌های بین‌المللی حاضر در برنامه تلسکوپ فضایی کپلر خواهد بود.

اما بر اساس تصمیم ناسا، محققان چینی از جمله افراد شاغل در دانشگاه ها و موسسات علمی آمریکا اجازه حضور در این کنفرانس را ندارند.

ناسا علت عدم پذیرش محققان چینی را بدلیل قانونی تصویب شده در مارس 2011 عنوان می کند که بر اساس آن، استفاده از بودجه دولت برای میزبانی از اتباع چین در مراکز ناسا را ممنوع اعلام می‌کند.

اما نحوه برخورد ناسا با محققان چینی با اعتراض گسترده دانشمندان آمریکایی مواجه شده است.

چهره های شناخته شده در حوزه تحقیقات سیارات بیگانه از جمله «دبرا فیشر» سرپرست تیم تحقیقاتی دانشگاه ییل و پروفسور «جف مارسی» از اساتید نجوم دانشگاه کالیفرنیا، برکلی و یکی از نامزدهای احتمالی دریافت جایزه نوبل فیزیک در حوزه کشف سیارات بیگانه،‌حضور در کنفرانس ناسا را بایکوت کرده‌اند.

«کریس لینتوت» از اخترشناسان دانشگاه آکسفورد که از شنیدن این خبر شوکه شده است، تأکید می کند: تیم مأموریت کپلر باید این کنفرانس را به مکان دیگری منتقل کند و امیدوارم تا انجام این اقدام، همه محققان حضور در کنفرانس ناسا را بایکوت کنند. /


گردآوری علوم و فنون آکاایران
منبع : بخش مقالات علمی آکاایران
برچسب :