ایرباس هوشمند - آکا
شرکت ایرباس در نمایشگاه هوانوردی فارنبرو طرحی از هواپیمایی جدید و شفاف را به نمایش گذاشته که میزان فناوریهای به کار گرفته شده در آن به حدی است که خود شرکت نیز ا

شرکت ایرباس در نمایشگاه هوانوردی "فارنبرو" طرحی از

 بخشهای مختلف این ,ایرباس هوشمند,هواپیما,نجوم ، ستاره شناسی و فضانوردی

بر اساس گزارش پاپ ساینس، ایرباس با شرح این ویژگی ها اعلام کرد این ,ایرباس هوشمند,هواپیما,نجوم ، ستاره شناسی و فضانوردی

در ساخت فضای داخلی کابین از الیاف گیاهی تجدیدپذیر استفاده خواهد شد که مانند برگ های نیلوفر آبی قابلیت لغزاندن قطرات آب یا گرد و غبار را داشته باشند و نیازی به نیروی انسانی برای تمیز کردن یا تعمیر آنها نباشد. حتی قابلیت تغییر شکل برای صندلی ها و فضای داخلی کابین پیش بینی شده است تا مسافران بتوانند به محیط اختصاصی و آرام دسترسی داشته باشند.

طراحی بهتر درها: درهاى ورودى می توانند دوتایی ساخته شوند تا امکان سوار و پیاده شدن سریع تر و ساده تر مسافران فراهم شود.

دم U شکل: دم یو شکل هواپیما به شکل عایقی برای کاهش صدا عمل خواهد کرد. در نمونه مفهومى بال عمودی انتهایی پیش بینی نشده است. کارکرد اصلی این بال حفظ پایداری جهتی هواپیما در صورت از کار افتادن موتور است. ایرباس امیدوارست موتورهای آینده خرابی و از کار افتادگی نداشته باشند، به همین دلیل در عقب هواپیما طراحی شده اند و بال عمودی نیز حذف شده است.

سیستم الکترونیک خودکار: هواپیما این قابلیت را خواهد داشت که به شکل مرتب کارکرد سیستم ها و شرایط را ارزیابی کند. هر گونه نیازی به تعمیرات یا نگهداری به صورت خودکار پیش بینی و اجرا خواهد شد. سیستم های عملیاتی حساس تقریبا بی نقص و بی نیاز از این مرحله خواهند بود.

سوختی با حداقل ایجاد آلودگی:

می توان مواد فوق رسانا، هیدروژن و حتی گداخت هسته ای را به عنوان

منبع : tebyan.net

منبع : بخش مقالات علمی آکاایران
برچسب :