ثبت نام سفرهای فضایی - آکا
اما جمعیت قابل توجهی هم هستند,ثبت نام,200 میلیون,اگرچه تصور,وزنی را تجربه,src=,توانید,بروید

ثبت نام سفرهای فضایی

200 میلیون تومان! اگرچه تصور این مبلغ برای خیلی از ما دشوار است، اما جمعیت قابل توجهی هم هستند که برای‌شان 200 میلیون خیلی پول زیادی نیست. پولی که با آن می توانید به فضا بروید و بی وزنی را تجربه کنید!

200میلیون تومان پرداخت کنید و فضانورد شوید. فکر می‌کنید که این هم یکی از آن اما و اگرهای نه چندان واقعی روزنامه‌نگاری است؟ پس سری به یک آزانس مسافرتی در دوبی بزنید و از همین حالا بلیط خود را تهیه کنید. می‌توانید اینترنتی هم ثبت نام کنید. در ضمن می‌توانید همه مبلغ این سفر فضایی را هم همین حالا پرداخت نکنید. 20 میلیون تومان پیش پرداخت برای نام نویسی کافیست. البته باید بدانید که دستکم 450 نفر در این صف جلوتر از شما هستند و بیشتر از 300 نفرشان پول کامل این سفر را پرداخت کرده‌اند.

در هر پرواز هم تنها 6 نفر به فضا خواهند رفت. می‌بینید که باید مدت زمان زیادی منتظر باشید تا نوبت‌تان فرا رسد. پس تا دیر نشده، اقدام کنید. شرکت ویرجین آمریکا که جایزه 100 میلیون دلاری XPrize   را از خانم انوشه انصاری به عنوان حامی مسابقه برده بود، حالا تجارت خود را گسترش داده و مشغول آماده کردن هواپیماها و موشک‌هایی است که می‌تواند سفرهای فضایی را برای مردم عادی - اگر 200 میلیون تومان برای شما رقمی عادی باشد -  ممکن سازد. اولین سفر فضایی این شرکت در همین امسال انجام خواهد شد. و اما در مورد مشخصات پرواز، ارتفاع فضاپیما از زمین 360,000 پا (109.73 کیلومتر) خواهد بود که در واقع با این ارتفاع، مسافران از مرز بین‌المللی  زمین (100کیلومتری سطح زمین) خارج خواهند شد. سرعت این فضاپیما که نامش Spaceship 2 است، به حدود 4000 کیلومتر بر ساعت خواهد رسید. اگر فکر می‌کنید که در طول این سفر، چند ساعتی در فضا خوش خواهید گذراند و در بی‌وزنی حسابی شیطنت خواهید کرد، سخت در اشتباهید. مدت زمان کل سفر 2 ساعت و نیم است و گرداشگران فضایی فقط 6 دقیقه بی‌وزنی و دیدن زمین از فضا را تجربه خواهند کرد.

تصور می‌کنید که 200 میلیون تومان برای تجربه 6 دقیقه بی‌وزنی و در کل برای چنین سفری خیلی زیاد هست؟ شاید... اما آدم‌های زیادی هم هستند که آرزوی داشتن چنین پولی را دارند تا بتوانند همین "فقط 6 دقیقه" را تجربه کنند. این شرکت، تنها مرکز فعال در زمینه سفرهای فضایی نیست و سازمان‌ها و شرکت‌های خصوصی دیگری هم هستند که بر روی سفرهای فضایی، ساخت هتل‌ در فضا و... مشغول کار هستند و شاید در آینده‌ای نه‌چندان دور، رویای سفر به فضا با هزینه‌های کمتر به واقعیت نزدیک شود.
بخش دانش و زندگی تبیان

منبع : بخش مقالات علمی آکاایران
برچسب :