نمونه جدید موشک فالکون 9 روی زمین فرود می آید
نمونه جدید موشک فالکون 9 روی زمین فرود می آید - نمونه جدید موشک فالکون 9 روی زمین فرود می آید قرا-نمونه-جدید-موشک-فالکون-زمین-فرود

آکاایران: نمونه جدید موشک فالکون 9 روی زمین فرود می آید

آکاایران: نمونه جدید موشک فالکون 9 روی زمین فرود می آید

قرار است شرکت Space X موشک Falcon 9 را پس از پرتاب به فضا، روی سطح زمین فرود آورد.

 

به گزارش جوان ایرانی به نقل از ایرنا ، تاکنون شرکت Space X تلاش کرده تا تمام راکت های Falcon 9 را در دریا و روی سطح کشتی ها فرود آورد. در صورت موفقیت آمیز بودن این عملیات‏، گام مهمی در تولید راکت های فضایی با قابلیت استفاده مجدد برداشته خواهد شد.


در سال گذشته شرکت Space X در اولین اقدام خود به منظور تولید راکت های فضایی با قابلیت استفاده مجدد، تلاش کرد راکت های Falcon 9 را روی کشتی فرود آورد و با وجود چندین مرتبه تلاش، موفق به انجام این کار نشد و در پی انفجار آخرین راکت، تلاش های این شرکت نیز متوقف شد.


قرار است شرکت Space X در ماه جاری میلادی مجددا آزمایشات خود را از سر بگیرد؛ اما این بار هدف آن فرود آوردن راکت Falcon 9 روی سطح زمین است.


معمولا بدنه راکت های فضایی پس از پرتاب از بین می رود یا تخریب می شود. بدین ترتیب برای انجام هر سفر فضایی باید یک راکت جدید ساخته شود و این وضعیت موجب افزایش چشمگیر هزینه سفرهای فضایی می شود؛ در حالی که اگر بتوان حداقل بخش عمده راکت را به طور سالم به زمین بازگرداند‏، امکان استفاده مجدد از راکت با صرف هزینه های بسیار کم فراهم می شود.

 
منبع :

منبع : بخش مقالات علمی آکاایران
برچسب :