آکاایران: برترین عکس های اسکات کلی در سفر ۳۴۲ روزه فضایی

آکاایران: اسکات کلی فضانورد اهل آمریکا، در یک مارس ۲۰۱۶، پس از ۳۴۲ روز حضور مستمر در ایستگاه فضایی بین المللی به زمین بازگشت.

اطلاعات مخابره شده از فضانوردان حاضر در این ایستگاه، به دانشمندان در درک هرچه بیشتر تاثیرات حضور طولانی مدت انسان در فضا، کمک می کرد. به آن دلیل که دانشمندان باید اطلاعات دقیقی از فرآیند تغییرات سیستم بدن و سلامتی آن در حضور طولانی مدت در خلا و شرایط خارج از سطح زمین می یافتند. از اهداف اصلی این تحقیقات، ارسال فضاپیمای سرنشین برروی سطح مریخ است.

اما در کنار این طرح های تحقیقاتی، اسکات کلی نیز سعی بر نمایش هرچه بیشتر و متفاوت تری از زمین و عوارض موجود در آن از پنجره های ایستگاه فضایی داشت. عکس های وی طرفداران زیادی را در دنیای اینترنت و به خصوص شبکه های مجازی یافت کرد. وی علی رغم ثبت عکس های بسیار با شکوه، شیطنت هایی نیز در تهیه عکس و فیلم های خود نمود.

شفق قطبی صبحگاهی

,[categoriy]

شما در فضا به غیر از مشاهده طلوع دیدنی و بسیار جذاب خورشید، می توانید از پنجره اتاق خود در ایستگاه فضایی، شفق های قطبی اعجاب انگیز را مشاهده نمایید. اسکات کلی درباره این تصویر چنین نوشته است: “با وجود چنین پدیده ای، بیدار شدن از خواب امری بسیار ساده است”.

قهوه کیهانی

,[categoriy]

اگر شفق قطبی موجب بیدار شدن شما از خواب نشد، باید سراغ یک قهوه خوب بروید تا خواب آلودگی تان کاملا از بین رود.

ایستگاه فضایی بین المللی با یکی از پیشرفته ترین سیستم های تصفیه آب در جهان مجهز شده است. اسکات کلی در جهت نمایش پشت صحنه ساخت یک فنجان قهوه در فضا، این تصویر را منتشر کرد.

آلودگی نوری دبی

,[categoriy]

اسکات کلی چندین بار بیان کرده که دبی یکی از شهرهایی است که به دلیل وجود نورهای بسیار زیاد آن در شب، به راحتی از ایستگاه فضایی قابل مشاهده است.

استرالیای رنگی

,[categoriy]

اسکات کلی در تاریخ ۱ دسامبر ۲۰۱۵، این تصویر رنگارنگ را بر فراز دریاچه مک کی در استرالیا ثبت کرد.

راهپیمایی فضایی موفقیت آمیز

,[categoriy]

اسکات کلی در روز ۲۱ دسامبر ۲۰۱۵ با موفقیت توانست بارهایی که توسط یک فضاپیمای روسی به ایستگاه فضایی ارسال شده بود را به واگن انبار این ایسگاه منتقل نماید. در این تصویر، ۹ ماه از ماموریت کلی می گذرد.

جهان در شب

,[categoriy]

کلی این تصویر را در ۳۰۴اُمین روز ماموریت خود به ثبت رساند. تا آن زمان، اسکات کلی ۴۸۶۴ بار به دور مدار کره زمین توسط ایستگاه فضایی گشته بود.

.

منبع : irsci.com

منبع : بخش مقالات علمی آکاایران
برچسب :