کشف جدید ناسا! در سطح ماه فلز پیدا شد!
اکتشاف از سطح ماه,کشف فلز از سطح ماه,کشفیات جدید فضایی,کشف جدید در کره ماه,کشف جدید از ماه,در سطح ماه یافت شد,در سطح ماه فلز یافت شد,کشف فلز روی ماه,کشف جدید مح

یک ستاره در هفت آسمان: ماه به شکل یک لیمو است؛ ولی چرا؟

محققان ناسا در جریان تحقیقات در رابطه با دهانه‌های یخی موجود در قطب ماه، متوجه شدند در زیر سطح ماه مقادیر زیادی فلز وجود دارد. ، این کشف جدید دیدگاه بشر را در رابطه با نحوه شکل‌گیری ماه به کلی دگرگون می‌کند. برای مطالعه جزییات بیشتر از این کشف بزرگ و تاثیر ان به علم ما از ماه , در ادامه مطلب با آکا همراه باشید.

کشف جدید فلز در سطح ماه

از مدت‌ها قبل تصور می‌شد ماه در اثر برخورد زمین با یک پیش سیاره به اندازه مریخ شکل گرفته و فروپاشی گرانشی موجب شکل‌گیری ماه در اثر متراکم شدن غبار حاصل از این برخورد شده، به همین علت فرضیه اصلی محققان این بوده است که ساختار شیمیایی ماه مشابهت زیادی به ساختار زمین دارد.

با وجود این، مطالعه دقیق ترکیبات شیمیایی سطح ماه سوالات زیادی را مطرح کرده است. برای مثال تفاوت قابل توجهی بین میزان فلزات موجود در کانی‌های فلزی بخش روشن و تاریک ماه وجود دارد.

اکنون محققان ناسا الگویی را شناسایی کردند که به این پرسش‌ها پاسخ می‌دهد. محققان یک ویژگی الکتریکی موسوم به ثابت الکتریکی را در خاک دهانه‌های واقع در نیمکره شمالی ماه اندازه‌گیری کردند.

این ویژگی الکتریکی، قابلیت نسبی یک ماده را در گذر دادن میدان‌های مغناطیسی نشان می‌دهد. در نتیجه این اندازه‌گیری‌ها مشخص شد مقادیر زیادی از آهن و اکسید تیتانیوم در زیر خاک این دهانه‌ها وجود دارد.

در حال حاضر محققان با مطالعه روی نیمکره جنوبی ماه در تلاش هستند تا وجود الگوی مشابهی را در این بخش از ماه نیز شناسایی کنند.

نتایج این تحقیقات در نشریه Earth and Planetary Science Letters  منتشر شده است.

منبع : بخش مقالات علمی آکاایران
برچسب :