انرژی هسته ای و غذایی که می خوریم(2) - آکا
ویتامین آ یکی دیگر از مواد مغذی در رژیم غذایی انسان است که در عملکرد قرنیه,رشد استخوان ها و واکنش های ایمنی بدن نقش دارد,

در قسمت قبل از مغزی ها صحبت به میان آمد در ادامه به بیان تاثیرات ویتامین آ در بدن می پردازیم.

کمبود "ویتامین آ"

"ویتامین آ" یکی دیگر از مواد مغذی در رژیم غذایی انسان است که در عملکرد قرنیه، رشد استخوان ها و واکنش های ایمنی بدن نقش دارد. کمبود این ویتامین نه تنها موجب نابینایی قابل پیشگیری می شود، بلکه کارایی سیستم ایمنی بدن را نیز کاهش می دهد که پیامد آن افزایش خطر بروز بیماری های شدید عفونی و کم خونی است.

این کمبود همچنین خطر مرگ مادر یا جنین را در هنگام بارداری و یا مرگ نوزاد پس از تولد را افزایش می دهد. کمبود "ویتامین آ" زمانی بروز می کند که مصرف آن یا جذب آن در بدن کاهش می یابد. "ویتامین آ" همچنین از بتاکاروتن که یک ماده اولیه موجود در میوه ها و سبزیجات است، به دست می آید، اما پژوهش ها نشان می دهد که بتاکاروتن به میزان کافی که پیش از این تصور می شد، در مواد غذایی طبیعی یافت نمی شود و این بدان معنی است که برای جذب مقدار مناسب این ویتامین در بدن، باید این مواد به اندازه ی بیشتری مصرف شوند.

آمارها نشان می هد که در حدود 250 میلیون کودک پیش دبستانی در کشورهای در حال توسعه دچار کمبود "ویتامین آ" هستند، اگر چه فقدان شدید آن که منجر به کوری می شود، طبق شواهد پزشکی کاهش یافته است.

مصرف انرژی: ایجاد تعادل تغذیه ای

,مواد مغزی,انرژِی هسته ای,مقالات فیزیک

بدن ما از انرژی (کالری) موجود در غذا برای به حرکت انداختن ماهیچه ها و فرایندهای متابولیکی استفاده می کند. کاهش بیش از حد کالری نیروی مورد نیاز بدن را برای انجام فعالیت های روزانه تحلیل می برد و با گذشت زمان تهدیدات جدی برای سلامت انسان به همراه دارد. از طرفی مصرف زیاد از حد کالری می تواند منجر به افزایش وزن شده و مشکلاتی برای سلامت افراد و از جمله ابتلا به بیماری های دیابتی و قلبی را در پی داشته باشد.

به گزارش ایسنا در این مجله ی تخصصی آمده است: آمارها نشان می دهد که نرخ اضافه وزن وچاقی ظرف یک قرن گذشته به سرعت افزایش یافته و همچنان ادامه دارد. طبق آمار سازمان جهانی بهداشت، بیش از یک میلیارد فرد بزرگسال در سراسر جهان هم اکنون دچار اضافه وزن هستند و حداقل 30 میلیون تن نیز به لحاظ کلینیکی چاق هستند.

از تکنیک های هسته یی و ایزوتوپیک می توان برای مطالعه پارامترهای مهم در شرایط تغذیه یی انسان مانند مصرف کلی انرژی، چگالی لاغری بدن و مصرف شیر مادر استفاده کرد. نتایج این مطالعات می تواند به متخصصان راهنمای تغذیه در تهیه برنامه های تغذیه یی طبق دستورات برای ارایه کالری ها و مواد مغذی در یک رژیم غذایی متعادل و سالم برای پاسخگویی به نیازهای ویژه کمک کند.

پوکی استخوان: چالشی برای سلامت جامعه ای مسن

امروزه در حدود 200 میلیون مرد و زن به عارضه پوکی استخوان مبتلا هستند (کاهش تدریجی در تراکم و نیروی بافت ها استخوانی با بالا رفتن سن) پوکی استخوان آسیب پذیری استخوان ها و احتمال شکستگی های استخوانی را افزایش می دهد و یکی از مشکلات شایع در سنین کهنسالی است.

,مواد مغزی,انرژِی هسته ای,مقالات فیزیک

شکستگی های استخوانی نگرانی جدی برای سلامت محسوب می شود چرا که نه تنها بر تحرک، بلکه بر کیفیت زندگی افراد در سنین بالا تاثیر نامطلوب می گذارد. اگر چه تراکم معدنی استخوان ها به چندین فاکتور بستگی دارد، تغذیه نامناسب نقش کلیدی در پیشرفت عارضه پوکی استخوان ایفا می کند.

کلسیم، ویتامین D و C و سایر مواد معدنی مانند فسفر، منیزیم، مس، منگنز، فلوراید و روی برای رشد سالم استخوان ها در طول زندگی ضروری هستند و می توانند به جلوگیری از بروز پوکی استخوان کمک کنند، در حالی که افزایش تغذیه سالم و بهره مندی از یک زندگی فعال و پر تحرک خطر ابتلا به پوکی استخوان را کاهش خواهد داد، اطلاع رسانی نیز در زمینه کمک به تشخیص این عارضه و شناسایی خطر شکستگی ها نیز مورد نیاز هستند.

داشتن تغذیه مناسب برای بهره مندی از یک سلامت مطلوب و یک آینده پایدار امری حیاتی است برای دستیابی به این هدف تعیین شده از سوی اجلاس جهانی غذا با مضمون به نیمه رساندن نرخ گرسنگی و سوء تغذیه تا سال 2015، اجرای برنامه هایی موثر و یک تعهد پایدار و تغییرناپذیر از سوی دولت ها، سازمان های غیر دولتی و بین المللی و نیز بخش خصوصی مورد نیاز خواهد بود. در همین راستا دانش هسته یی از سوی تعداد زیادی از کشورها به منظور ارزیابی تاثیر میانجی گری ها در زمینه تغذیه مورد استفاده قرار می گیرد و می تواند راهنمایی برای توسعه یک خط مشی قوی تغذیه یی باشد. از این رو سازمان بین الملی انرژی اتمی به حمایت های خود از کاربردهای نوآاورانه در زمینه تکنیک های هسته یی در حوزه هایی که موفقیت این کاربردها اثبات شده، ادامه می دهد.

 

گردآوری: مژده اصولی

تالیف:دکتر احمد قریب

 

,مواد مغزی,انرژِی هسته ای,مقالات فیزیک

انرژی هسته ای و غذایی که می خوریم(1)

تغدیه ی مناسب برای سلامت و بهبود کیفیت زندگی امری ضروری است و در این راستا دانش هسته یی می تواند راهنمایی برای توسعه یک خط مشی قوی تغذیه یی باشد.

منبع : tebyan.net

منبع : بخش مقالات علمی آکاایران
برچسب :