انرژی هسته ای و غذایی که می خوریم(1) - آکا
تغدیه ی مناسب برای سلامت و بهبود کیفیت زندگی امری ضروری است و در این راستا دانش هسته یی می تواند راهنمایی برای توسعه یک خط مشی قوی تغذیه یی باشد,

تغدیه ی مناسب برای سلامت و بهبود کیفیت زندگی امری ضروری است و در این راستا دانش هسته ای می تواند راهنمایی برای توسعه یک خط مشی قوی

در واقع بسیاری از فعالیت های آژانس در جهت تامین نیازهای اساسی بشر با به کارگیری علوم هسته ای برای افزایش تولیدات غذایی، بهبود مراقبت های بهداشتی، بهبود مدیریت ذخایر آب و ارزیابی منابع آلودگی محیط زیست است.

بررسی ها نشان می دهد که پیشرفت جهانی در جهت کاهش سوء ,تغذیه,کمبود مواد مغزی,انری هسته ای,مقالات فیزیک

کمبود ریزمغذی ها: یک چالش جهانی برای سلامت

ریزمغذی ها نقش اساسی در فرایندهای متابولیسمی بدن انسان ایفا می کنند، اما فقط در مقادیر اندک مورد نیاز هستند. از آنجا که نقش این مواد مغذی بسیار ضروری است در صورتی که حتی به همان میزان اندک نیز در غذا و رژیم غذایی به اندازه کافی وجود نداشته باشند، مشکلات مهمی برای سلامت افراد ایجاد می شود.

سازمان جهانی بهداشت در گزارش خود در سال 2002 تخمین زده است که تقریبا 168 میلیون کودک زیر پنج سال زیر وزن طبیعی هستند و این بدان معنی است که برای رفع احتیاجات بدن شان به اندازه ی کافی مواد مغذی دریافت نمی کنند. کمبود ترکیبی از ریزمغذی ها از جمله آهن، روی و ویتامین A زندگی و سلامت میلیون ها انسان را در جهان در حال توسعه تهدید می کند.

 

فقر آهن

فقر آهن مهم ترین کمبود ,تغذیه,کمبود مواد مغزی,انری هسته ای,مقالات فیزیک

فقر روی

روی یک ماده مغذی مهم ست. این عنصر ماده ی اصلی بسیاری از آنزیم ها (یک مولکول پروتئینی که واکنش های شیمیایی را در بدن کاتالیز می کند) است و نقش مهمی در سنتز پروتئین و تقسیم سلولی ایفا می کند. پیامدهای سلامتی فقر روی در بدن شامل عملکرد ضعیف سیستم ایمنی بدن، کندی رشد و به تاخیر افتادن بلوغ جنسی در کودکان است. فقر روی در اثر مصرف کم این ماده و یا پایین آمدن قدرت جذب آن در بدن از منابع طبیعی موجود بروز می کند. رژیم های غذایی که حاوی مقادیر اندکی گوشت قرمز و گوشت ماهی هستند، اغلب مشکل فقر روی را افزایش می دهند و به این خاطر که این عنصر در غلات به ندرت یافت می شود.

 

ادامه دارد...

گردآوری: مژده اصولی

تالیف:دکتر احمد قریب

 

منبع : tebyan.net

منبع : بخش مقالات علمی آکاایران
برچسب :