فیزیکدانان به دنبال تولید نیروی گرانش مصنوعی
بیگ بنگ: محققان معتقدند که می توان با فناوری موجود، نیروی گرانش را برای اولین بار در آزمایشگاه تولید و کنترل کرد. تولید نیروی گرانش مصنوعی به بشر توانایی کنترل

آکاایران: بیگ بنگ: محققان معتقدند که می توان با فناوری موجود، نیروی گرانش را برای اولین بار در آزمایشگاه تولید و کنترل کرد. تولید نیروی گرانش مصنوعی به بشر توانایی کنترل و دستکاری نمونه واقعی این انرژی عظیم را خواهد داد.

آکاایران: فیزیکدانان به دنبال تولید نیروی گرانش مصنوعی

پروفسور اندرا فیوزفا، متخصص فیزیک از دانشگاه نامور بلژیک در مورد نظریه تولید نیروی گرانش مصنوعی عنوان کرد: با ارائه نظریات جدید می توان برای بشر توانایی کنترل نیروی گرانش را مهیا کرد. این توانایی در شرایط کنونی و با فناوری رایج امکان پذیر است. وی در ادامه افزود: از نظر قوانین ریاضی می توان دستگاهی را تولید کرد که وظیفه کنترل نیروی گرانش را با در نظر گرفتن اثر میدان مغناطیسی در فضا-زمان مهیا سازد.

محققان معتقدند که برای ساخت چنین دستگاهی باید از ابررساناهای مغناطیسی مانند تجهیزات موجود در شتابگر عظیم سرن استفاده کرد. در این نظریه آمده است که می توان با تکنولوژی رایج و با ساخت سیم پیچ های ابررسانا، پرتوهای نور با قابلیت تغییر فاز را تولید کرد. این پرتوها در مشاهده و تولید نیروی گرانش مصنوعی قابل استفاده هستند. در مرحله اول این آزمایش از تعداد زیادی سیم پیچ ساخته شده از ابررساناها برای تولید نیروی گرانش مصنوعی استفاده خواهد شد.

آکا ایران /

,اثر میدان مغناطیسی در فضا-زمان,ایجاد گرانش مصنوعی,تولید گرانش مصنوعی

توجه : هرگونه استفاده از این مطلب بدون ذکر نام "آکا ایران" و لینک به این مقاله غیر قانونی و از لحاظ اخلاقی غیر انسانی می باشد، لطفا به حقوق مولف احترام بگذارید.

منبع :

منبع : بخش مقالات علمی آکاایران
برچسب :