سه قدم مانده تا فرا انسان - آکا
قرار نیست در سال پیش رو فراانسان ها و انسان های نیمه ماشینی قدم به عرصه وجود بگذارند! برای هر تحولی مقدماتی نیاز است,آنچه مهم است در این سوال خلاصه می شود : کدا

قرار نیست در سال پیش رو فراانسان ها و انسان های نیمه ماشینی قدم به عرصه وجود بگذارند! برای هر تحولی مقدماتی نیاز است. آنچه مهم است در این سوال خلاصه می شود : کدام تکنولوژی های سال جدید ما را به ,فرا انسان, رباتیک, ترنس هیونسیم,رباتیک ،مقالات رباتیک،دنیای ربات ها

"رشد تکنولوژی" عبارتی ست که در هر قرن و دهه، معنای متفاوتی به خود می گیرد. به هیچ عنوان نمی توان سرعت رشد تکنولوژی در سال های اخیر را با اوایل قرن بیستم مقایسه کرد. حتی مقایسه این سرعت با دهه یا 80 میلادی هم غیرقابل باور است.

کافی ست چند ماه پیگیر دنیای فناوری نباشید. برای مثال شش ماه، فقط شش ماه، اخبار مربوط به تبلت ها، موبایل ها و در یک کلام گجت ها را نخوانید و پیگیری نکنید. قول می دهیم اگر بعد از شش ماه دوباره سری به دنیای فناوری بزنید تجربه ی سفر به آینده را درک خواهید کرد!

آینده به هیچ عنوان قابل پیش بینی نیست. کسی نمی داند ده سال دیگر اینترنت دچار چه تغییر و تحولی می شود و اطلاعات در چه بستر و سرعتی رد و بدل می شوند.

سرعت رشد تکنولوژی موجب شده تصور دنیای آینده خیلی سخت شود. ابزار ,فرا انسان, رباتیک, ترنس هیونسیم,رباتیک ،مقالات رباتیک،دنیای ربات ها

,فرا انسان, رباتیک, ترنس هیونسیم,رباتیک ،مقالات رباتیک،دنیای ربات ها

سال 2012 محققان اعلام کردند که دو سال تا تولید چشم بیونیک مانده اما مثل اینکه قرار است رویای انسان- ماشین (Cyberg) زودتر از اینها به واقعیت بپیوندد.

سازمان غذایی و داروی آمریکا یا به اختصار FDA چشم بیونیک، دارای دو بخش داخلی و خارجی را تایید کرد. این تایید موجب می شود که در سال جدید شاهد ورود این چشم ها به داخل بدن انسان هایی که به آن نیاز دارند باشیم.

بخش بیرونی شامل یک دوربین تصویر برداری کوچک و کامپیوتری برای پردازش است که روی عینک آفتابی سوار می شود. بخش درونی هم به صورت ایمپلنت درون چشم قرار می گیرد و از یک شبکیه مصنوعی تشکیل شده است.

طرز کار این سیستم بدین صورت است که تصاویر و داده ها، توسط دوربین فیلم برداری ذکر شده گرفته می شوند و سپس پردازنده تعبیه شده در آن، عملیات پردازش و ترجمه را انجام میدهد. در نهایت اطلاعات از طریق سیستم بیسیم به شبکیه مصنوعی ارسال می شوند.

این چشم مصنوعی تنها برای افرادی که مبتلا به یک بیماری نادر ژنتیکی به نام retinitis pigmentsa هستند، استفاده خواهد شد. لازم به ذکر است که این چشم دید شفاف و واضح را فراهم نمی کند بلکه تنها حرکات و اشیا را تشخیص می دهد.

این محصول تا به حال تنها در نمونه ی آزمایشگاهی ساخته شده بود ولی در سال جدید برای بیماران عرضه می شود.

,فرا انسان, رباتیک, ترنس هیونسیم,رباتیک ،مقالات رباتیک،دنیای ربات ها

ساخت پوست مصنوعی یکی از مهم ترین ایده هاییست که مدت ها ذهن محققان را به خودش مشغول کرده است. زیرا بسیاری از اطلاعات از طریق حس لامسه و پوست به بدن انسان منتقل می شوند.

محققان کره جنوبی حسگری در ابعاد نانو ساخته اند که شبیه موهای بسیار ریز است. این حسگرها از به هم بافته شدن نانو الیاف هایی از جنس پلیمر ساخته شده اند. حساسیت این موهای ریز به قدری زیاد است که حتی کوچکترین جریان هوا را هم به سرعت تشخیص می دهند.

ایده ی ساخت این حسگر، از نحوه ی عملکرد سلول های درهم تنیده ی قابل یافت در مو و دیگر ارگان های انسان گرفته شده است. چنین سلول هایی در بدن انسان، فشار را حس کرده و آن را به صورت یک سیگنال الکتریکی جهت پردازش به مغز می فرستند تا تفسیر شده و واکنس مقتضی انجام بپذیرد. این پُرزهای مصنوعی که پهنای هریک از آن ها تنها 50 نانومتر است، مشابه سلول های زنده ی بدن هنگامی که در معرض لمس ملایم دست قرار گرفته و یا ضربان قلبی را حس می کنند، خمیده شده و روی هم می غلطند.

استفاده از این موها در ساخت پوست مصنوعی و دیگر اعضای

شاید بتوان عصر جدید را دوران همزیستی ربات ها و انسان ها نامید. البته خیلی ها امیدوارند این همزیستی، مسالت آمیز باشد اما عده بسیاری معتقدند که در آینده به هیچ عنوان نمی توان به این موجودات فلزی اعتماد کرد.
,فرا انسان, رباتیک, ترنس هیونسیم,رباتیک ،مقالات رباتیک،دنیای ربات ها

آشپزی و پیشخدمتی با ربات ها!

پیشخدمتها با لبخندی بر لب در یک رستوران در چین جای خود را به پیشخدمتهایی شبیه فیلمهای علمی تخیلی داده که آشپزی کرده، غذا سرو کنند و علاوه بر خوشامدگویی به مشتریان گرسنه وظیفه سرگرم کردن آنها را حین غذاخوردن برعهده گرفته اند.
,فرا انسان, رباتیک, ترنس هیونسیم,رباتیک ،مقالات رباتیک،دنیای ربات ها

اسباب بازی های فردا

یک شرکت فناوری و نوآوری اقدام به ارائه یک اسباب بازی رباتیک کرده که یک تانک جنگی به اندازه کف دست است و از طریق دستگاه های دارای سیستم عامل اندروید و iOS قابل کنترل است.

منبع : tebyan.net

منبع : بخش مقالات علمی آکاایران
برچسب :