مسابقات رباتهای خانگی    ( 3) - آکا
مسابقات روبوکاپ در لیگ های متعدد و متنوعی برگزار می گردد تا هر کسی در هر لیگی که علاقه دارد شرکت نماید,رباتهاب خانگی لیگی است که به نسبت از لیگ های دیگر مسابقا


مسابقات روبوکاپ در لیگ های متعدد و متنوعی برگزار می گردد تا هر کسی در هر لیگی که علاقه دارد شرکت نماید،

در این مرحله ,ربات , روبات , رباتیک robot  ,رباتیک ،مقالات رباتیک،دنیای ربات ها

به طور کلی برای شبیه سازی حس لامسه انسان از سنسورهایی استفاده می شود که برای درک لمس و فشار مورد استفاده قرار می گیرند. ربات برای اینکه برای گرفتن شیء چقدر باید به آن نیرو وارد کند کاری که ما همه روزه بدون این که متوجه باشیم انجام می دهیم  باید از این سری از سنسورها استفاده کند.

این سنسورها در ربات ها برای اعمال نیروی کافی برای بلند کردن جسمی از روی زمین و قرار دادن آن در جایی مناسب استفاده می شوند درست مانند این مسلبقه.

جالب است بدانید که مسابقه ای وجود دارد که در آن ربات ها باید اشیاء مختلفی را بلند کنند از یک کمد گرفته تا یک تخم مرغ !

ما در زندگی روزمره بدون اینکه حتی فکر کنیم تشخیص می دهیم که مثلا اگر کمی بیشتر موقع بلند کردن تخم مرغ نیرو وارد کنیم می شکند و یا برای بلند کردن صندلی چقدر انگشتانمان را به چوب فشار دهیم که هم بلند شود و از دست ما نیفتد و هم انگشتانمان را بیش از حد فشار ندهیم این کار ها را به طور صحیح انجام می دهیم.

اما زمانی که می خواهیم یک ربات ساده را طراحی کنیم متوجه می شویم خداوند چه دقت و قدرتی در آفرینش جهان و موجودات داشته است بسیاری از آنچه که او خلق کرده و در اطراف ما قرار دارد و روزانه با آن سر و کار داریم را حتی نمی بینیم .

اگر با این دید یکبار دیگر به فیلم نگاه کنید از آن لذت بیشتری خواهید برد:

 

دانلود فیلم مرحله سوم 

 

 فائزه سیدخاموشی

بخش دانش و زندگی تبیان


منابع:

 Robocup/rules

 “A robot in every Home"  BY GRANT WOOD; ALL RIGHTS RESERVED BY THE ESTATE OF NAN WOOD GRAHAM; "LICENSED BY VAGA, NEW YORK, N.Y., AND SUPERSTOCK, INC.; MODIFIED BY KENN BROWN

 ifr.

roboticsonline.

منبع : tebyan.net

منبع : بخش مقالات علمی آکاایران
برچسب :