مسابقات رباتهای خانگی  @ Home - آکا
مسابقات روبوکاپ در لیگ های متعدد و متنوعی برگزار می گردد تا هر کسی در هر لیگی که علاقه دارد شرکت نماید,رباتهاب خانگی لیگی است که به نسبت از لیگ های دیگر مسابقا


مسابقات روبوکاپ در لیگ های متعدد و متنوعی برگزار می گردد تا هر کسی در هر لیگی که علاقه دارد شرکت نماید،

اگرچه شخصا به بسیاری از لیگ های آن علاقه دارم و هر کدام جذابیت خود را دارد اما لیگی که در آن شرکت نمودم لیگ @Home یا ,ربات, روبات, رباتیک,رباتیک ،مقالات رباتیک،دنیای ربات ها

این جسم متحرک دارای گرما به شکل تقریبی یک بیضی است که یک چیزی شبیه یک دایره بر روی آن قرار دارد!!! منظور بدن و سر انسان است!

 در این مسابقه فرد داوطلب که نباید از اعضاء تیم باشد ابتدا با جمله "Follow me" که در حقیقت جمله ای است که برای ربات تعریف شده که در پشت سر فرد حرکت کند شروع به حرکت کرده اما از آنجایی که تنها قرار است یک فرد در محیط باشد با نزدیک شدن داور به ربات مسیر را تغییر داده و فرد دیگر را تعقیب می کند. بنابر این این مرحله تکرار شد.

شما به ربات می گوئید : این جسم متحرک دارای گرما به شکل تقریبی یک بیضی است که یک چیزی شبیه یک دایره بر روی آن قرار دارد!!! منظور بدن و سر انسان است!

 

در اینجا مطرح کردن دو نکته را لازم می دانم

• نکته اول : آنکه این فیلم متعلق به رقابت یکی از بهترین تیم های حاضر در مسابقه است که از الگوریتم مناسبی استفاده شده است.

• و نکته دوم :  آنکه متن فوق برای افراد مبتدی نوشته شده است و به صرف آشنایی است اگر شما فردی هستید که به صورت تخصصی در زمینه پردازش تصویر کار می کنید می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و به دست آوردن قوانین کامل به سایت Robocup.org مراجعه نمائید.

ادامه دارد...

 

فائزه سیدخاموشی

بخش دانش و زندگی تبیان


منابع:

 Robocup.org/rules

 “A robot in every Home"  BY GRANT WOOD; ALL RIGHTS RESERVED BY THE ESTATE OF NAN WOOD GRAHAM; "LICENSED BY VAGA, NEW YORK, N.Y., AND SUPERSTOCK, INC.; MODIFIED BY KENN BROWN

ifr.org

roboticsonline.com

 

منبع : tebyan.net

منبع : بخش مقالات علمی آکاایران
برچسب :