با خیال راحت سفر کنید - آکا
کارشناسان و طراحان ربات های مشتری مدار,با غالب شدن ابزار و دستگاه های الکترونیکی رفت و روب خانه,به فکر توسعه ربات هایی افتاده اند که در حین غیبت فرد اوضاع خانه

کارشناسان علم ,ربات , رباتیک و سفر ,رباتیک ،مقالات رباتیک،دنیای ربات ها

همچنین در حین خواندن کتاب می توانند تمامی عکس العمل های کودک شان را تماشا کنند و با او حرف بزنند. این ,ربات , رباتیک و سفر ,رباتیک ،مقالات رباتیک،دنیای ربات ها

در طراحی هر دوی این ربات ها، سعی شده تا افراد "حضور مجازی" خود را با کاربران دیگر حفظ کنند. این ایده برای گروه پزشکان بیمارستان Baltimore که از ربات های 150 هزار دلاری برای مراقبت از بیماران استفاده می کنند سودمندتر خواهدبود زیرا ربات های جدید نه تنها قابلیت و توانایی ربات های پرستاران بیمارستان را دارند بلکه قیمت آنها بسیار کمتر نیز هست.

کافنر می گوید: پیشرفت های سخت افزاری و نرم افزاری و وجود دوربین، میکروفون و لوازم جانبی دیگر ارزان قیمت، دست طراحان را برای ساخت هر رباتی بازگذاشته است. نیناباک (Neena Buck)، یکی از تحلیلگران رباتیک در مورد ربات هایی که در این سمینار به معرض نمایش گذاشته شد، گفت: اگرچه اکثر ربات ها در جهت رفتارها و تعاملات اجتماعی ربات ها با انسان ها حرکت می کنند، اما می توان گفت که هنوز در مورد شکل و ظاهر انسان گونه به اندازه مورد نظر مشتریان آسیایی پیشرفت نداشته است.

وی افزود:  ما بیش تر به دنبال ساخت ربات هایی هستیم که سودمند باشند و در کارها به ما کمک کنند، در حالی که کره ای ها و ژاپنی ها معتقدند که ربات ها حکم دوست و یا حیوانات خانگی را برایشان دارند و یکی از اعضای خانواده شان به شمار می آیند.

 

تنظیم برای تبیان: سیدخاموشی

 

منبع : tebyan.net

منبع : بخش مقالات علمی آکاایران
برچسب :