معرفی 3 ربات فصل - آکا
هر فصل ربات های تازه ای به دنیا معرّفی می شوند که در دسته های گوناگون گنجیده می شوند ولی تعدادی از آنها به شرکت ها و سایت هایی معرفی می شوند تا فروخته شوند
هر فصل

 

دو ,ربات , رباتیک, robot ,رباتیک ،مقالات رباتیک،دنیای ربات ها

2. رباتی که غر می زند

ربات بعدی که جهت فروش عرضه می گردد رباتی است که شاید سازندگان آن تصور کرده اند که یک ربات خلاقانه ساخته اند، این ربات با غُر زدن به شما کمک کند تا وزن خود را کم کنید‍! سازندگان آن بر این باورند که این ربات به واقع و طی تحقیقاتی به افراد کمک کرده تا وزن خود را پائین بیاورند تنها لازم است که در ابتدا اطلاعات وزن و میزان سلامت جسمی خود را به او بدهید و این ربات جملاتی را که به گفته سازندگانش تحقیقاتی جهت گفتن آن انجام شده در طول روز به شما می گوید و البته در صورتی که وزن شما که هر روز توسط ربات اندازه گیری می شود پائین نیاید و طبق برنامه نباشد مرتباً به شما «غُر» می زند، واقعاً عملکرد این ربات برای من سؤال است!

 

3.سفارش یک ربات جهت یک شرکت آرایشی در ژاپن:

ولی در مورد سفارش یک ربات به یک شرکت آرایشی داستانی جالب عنوان شده بود که عنوان کردن آن خالی از لطف نیست

موضوع از اینجا شروع شد که شکایتی از سوی یکی از مشتریان به کمپانی رسید . او  اظهار داشته  بود  که  هنگام  خرید  یک بسته صابون  متوجه شده بود که  آن قوطی خالی است.

بلافاصله با تاکید و پیگیریهای مدیریت ارشد  کارخانه  این مشکل  بررسی ،  و دستور صادر شد که خط بسته بندی اصلاح گردد و قسمت فنی  و مهندسی نیز تدابیر لازمه را جهت پیشگیری از تکرار چنین مسئله ای اتخاذ نماید  .  مهندسین نیز دست به کار شده و 2  راه حل پیشنهادی ارائه شد: 

مونیتورینگ خط بسته بندی با اشعه ایکس و دیگری سفارش رباتی که بتواند کنترل کامل محصولات اعم از وزن و کیفیت را به عهده گیرد  ربات سفارش داده شد ولی چون پروسه طولانی بود، خرید مونیتورینگ که در دسترس تر بود هم انجام شد

بزودی سیستم مذکور خریداری شده و با تلاش شبانه روزی گروه مهندسین ، دستگاه تولید اشعه ایکس و مانیتورهائی با رزلوشن بالا نصب شده  و خط مذبور تجهیز گردید. سپس دو نفر اپراتور نیز جهت کنترل دائمی پشت آن دستگاهها به کار گمارده شدند  تا از عبور احتمالی قوطیهای خالی جلوگیری نمایند .

نکته جالب توجه در این بود که درست همزمان با این ماجرا ،  مشکلی مشابه  نیز در یکی از کارگاههای کوچک تولیدی پیش آمده بود اما آنجا  یک کارمند معمولی و غیر متخصص آنرا به شیوه ای بسیار ساده تر و کم خرج تر حل کرد :  

تعبیه یک دستگاه پنکه در مسیر خط  بسته بندی

تا قوطی خالی را باد ببرد !!!

 

 

منابع:

http://www.techchee.com/2010/08/03/wowwee-roboscooper-the-rubbish-picking-robot/#more-23657

http://www.techchee.com/2010/07/22/autom-robot-constantly-nags-at-you-to-help-you-lose-weight/#more-23452

 

نوشته شده توسط: فائزه سیدخاموشی

 

منبع : tebyan.net

منبع : بخش مقالات علمی آکاایران
برچسب :