آکاایران: ربات زندانبان وارد می شودReviewed by Aryan♥ on Nov 24Rating:

آکاایران: ربات زندانبان وارد می شود

پژوهشگران کره جنوبی پنجشنبه اعلام کردند بزودی در زندانهای این کشور از رباتهای مجهز به سنسوری استفاده خواهد شد که رفتارهای ناهنجار در بین زندانیان را ردیابی کرده و داده ها را به مسئولان زندان منتقل خواهد کرد.

خبرگزاری فرانسه از سئول گزارش داد که گروهی از دانشمندان “وزارت دانش اقتصاد” رباتهای نگهبانی را با بودجه 850 هزار دلار راه اندازی کرده اند یک متر و نیم قد آنهاست و با چهار چرخ کار می کنند.

گروه آسیایی “تصحیح رفتار” که در امور کیفری و خط مشی های زندان تخصص دارد، اعلام کرد که این رباتها که شب ها به کار گرفته خواهند شد، می توانند از طریق دستگاهی که از راه دور کنترل می شود بین زندانیان و مسئولان زندان ارتباط برقرار کنند.

این طرح با همکاری وزارت دادگستری کره جنوبی انجام می گیرد.

در بیانیه این گروه آمده است که سنسورهای این رباتها به آنها اجازه می دهد تا رفتارهای غیرعادی مثل خشونت و تصمیم به خودکشی را در بین زندانیان تشخیص داده و آن را به مسولان وقت بندهای زندان گزارش کنند.

پروفسور لی بایک چول از دانشگاه کیونگی که ریاست طراحی این رباتها و گروه تصحیح رفتار را عهده دار است گفت که این ابزار به این منظور به کارگرفته می شوند تا زندانبان ها بتوانند تلاش بیشتری برای تصحیح رفتار زندانیان و بازآموزی آنها بر عهده گیرند.

قرار است این رباتها از بهار آینده در یک ندامتگاه در ‘فوآنگ’ در جنوب شرق کره جنوبی به کار گرفته شوند.

کره جنوبی در نظر دارد پیشتاز صنعت ربات سازی در جهان باشد زیرا تاکنون الگوهایی مثل رباتهای آموزگار زبان، مرزبان در مرزهای کره شمالی، تکواندو کار، بازیگر صحنه و نظافتچی خانه را عرضه کرده است. (ایرنا)

منبع :

منبع : بخش مقالات علمی آکاایران
برچسب :