آکاایران: ربات رستم با هدف معرفی شخصیت های اساطیری ایران در شهر قزوین ساخته شد. این ربات غول پیکر با 16.5 متر ارتفاع، بلندترین ربات کشور محسوب می شود. در ادامه مشخصات و ویژگی های این ربات ایرانی را بررسی می کنیم.

فاطمه نظری، طراح مجموعه پارک رباتیک قزوین در خصوص ساخت ربات رستم عنوان کرد برای معرفی شخصیت های اساطیری ایران و ایجاد یک ابرقهرمان برای کودکان و نوجوانان، مراحل ساخت ربات رستم را شروع کرده ایم. این ربات غول پیکر با داشتن 16.5 متر ارتفاع بلندترین ربات کشور محسوب می شود و هم اکنون در مجموعه علمی، فرهنگی و تفریحی رباتیک بوستان ملی باراجین شهر قزوین نصب شده است.

همچنین بخوانید:

ژاپنی ها در حال ساخت یک ربات گاندم 18 متری غول پیکر برای المپیک 2020 هستند

آکاایران: ربات رستم به عنوان بزرگترین ربات کشور در قزوین رونمایی شد

مشخصات ربات رستم

این ربات غول پیکر از سازه ای فولادی ساخته شده است و طراحان برای ساخت بدنه آن نیز از فایبرگلاس استفاده کرده اند تا در مقابل شرایط آب وهوایی نامساعد مقاومت بالایی داشته باشد. سر و گردن ربات رستم متحرک بوده و قادر به سخن گفتن است. این ربات به دلیل برخورداری از نورپردازی های متعدد، در شب نمای زیبایی را با آن جثه غول پیکر خود به وجود می آورد. در حال حاضر همچنان مراحل تولید این ربات ایرانی ادامه دارد و سرانجام در سال 98 می توان از آن بهره برداری کرد. این ربات به دلیل ابعاد و کارایی ویژه خود جزو ربات های بی نظیر کشور محسوب می شود که در راستای معرفی شخصیت های اساطیری ایران ساخته شده است.

منبعmehrnews
.

منبع : gadgetnews.ir

منبع : بخش مقالات علمی آکاایران
برچسب :