رکوردشکنی 10 میلیونی اپل در فروش آیفون - آکا
سهام شرکت اپل,بازار بورس نیویورک, شرکت اپل, فروش آیفون,رکورد جدید شرکت اپل , مدل‌های جدید آیفون, گوشی‌های هوشمندآیفون 6, اخبار,اخبار علمی,

 

  اخبار علمی‌ - رکوردشکنی 10 میلیونی اپل در فروش آیفون

 شرکت اپل در فروش تلفن‌های همراه هوشمند خود رکورد جدیدی به ثبت رساند.

شرکت اپل اعلام کرد که از روز جمعه که مدل‌های جدید آیفون را برای فروش عرضه کرد، بیش از 10 میلیون دستگاه از این گوشی‌های هوشمند فروخته است. شرکت اپل معتقد است که فروش بی‌سابقه تلفن همراه هوشمند آیفون 6 نشان‌دهنده تقاضای بالای بازار برای گوشی‌هایی با صفحه بزرگتر است. فروش بی‌سابقه تلفن‌های همراه هوشمند آیفون 6 در حالی است که این گوشی‌ها هنوز در چین، بزرگترین بازار گوشی‌های هوشمند، عرضه نشده است.

تیم کوک، رئیس شرکت اپل در این خصوص گفت: اگر موجودی گوشی‌های آیفون 6 و 6 پلاس بیشتر بود، به مراتب بالاتر از 10 میلیون فروش می‌کرد. تحلیلگران بازار با توجه به سفارش و پیش‌خرید گوشی‌های جدید در روز 21 شهریور، پیش‌بینی کرده بودند در سه روز اول عرضه این گوشی‌ها، 10 میلیون گوشی به فروش برسد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، در پی انتشار این خبر، سهام شرکت اپل در بازار بورس نیویورک، دوشنبه بعدازظهر با اندکی افزایش به 100 دلار و 98 سنت رسید. پیش‌سفارش خرید گوشی آیفون 6 در روز اول عرضه در آمریکا و 9 کشور دیگر، بسیار بالاتر از میزان پیش خرید آیفون پنج در دو سال پیش بود. گوشی جدید همین هفته در 20 کشور دیگر عرضه می‌شود.
 
 اخبار علمی - ایسنا
 


منبع : بخش مقالات علمی آکاایران
برچسب :