نخستین باتری جهان با قابلیت شارژ در کمتر از ۳۰ ثانیه - آکا
اخبار علمی تازه های فناوری اخبار آموزشی,اخبار علمی پرسرعت‌ترین باتری برای شارژ شدن نخستین باتری جهان با قابلیت شارژ در کمتر از ۳۰ ثانیه ,اخبار ,باتری ,باتری با


 

اخبار علمی - نخستین باتری جهان با قابلیت شارژ در کمتر از ۳۰ ثانیه

این محصول بر پایه نانوذرات بیوارگانیک ساخته شده است که کریستال‌های بسیار کوچک بین این ذرات امکان شارژ سریع آن‌ را فراهم می‌کنند.

اگرچه تاکنون مدل‌های مفهومی انواع باتری‌ها با قابلیت‌ها و توانایی‌های مختلف عرضه شده است، اما کارشناسان از ساخت باتری جدیدی برای دستگاه‌های الکترونیکی همراه خبر داده‌اند که از آن می‌توان به عنوان پرسرعت‌ترین باتری برای شارژ شدن یاد کرد.

به گزارش شماران سیستم، این باتری مبتنی بر فناوری نانو ساخته شده است و به گفته محققان در شرایطی که ظرفیت آن کاملا خالی باشد، در کمتر از ۳۰ ثانیه شارژ می‌شود.

باتری جدید در شرکت StoreDot ساخته شده و مدل مفهومی آن برای نخستین بار در کنفرانس مایکروسافت با نام Think Next معرفی شده است.

باتری StoreDot به گونه‌ای طراحی شده است که تکمیل ظرفیت مدل مفهومی آن مخصوص گوشی‌های هوشمند از صفر تا ۱۰۰ درصد در کمتر از ۳۰ ثانیه انجام می‌شود.

این محصول بر پایه نانوذرات بیوارگانیک ساخته شده است که کریستال‌های بسیار کوچک بین این ذرات امکان شارژ سریع آن‌ را فراهم می‌کنند.

هم‌اکنون مدل مفهومی باتری و شارژر جدید ساخته شده است و شرکت StoreDot پیش‌بینی می‌کند نخستین مدل از آن را تا پایان سال جاری میلادی به تولید انبوه برساند.
البته هنوز قیمت این محصول مشخص نشده است.

اخبار علمی - شماران سیستم

 گردآوری علوم و فنون آکاایران
منبع : بخش مقالات علمی آکاایران
برچسب :