رفع آثار پیری با "تزریق خون جوان" - آکا
اخبار علمی تزریق خون جوان برای رفع آثار پیری رفع آثار پیری پیری پیری زودرس ,اخبار ,تزریق خون جوان ,تزریق خون , آثار پیری ,بهبود آثار پیری ,,اخبار علمی تازه های


 

اخبار علمی - رفع آثار پیری با "تزریق خون جوان"

نتایج تحقیق نشان می‌دهد که تزریق خون جوان می‌تواند برخی آثار پیری را در مغز، قلب، ماهیچه‌ها وسایر اندام‎های موش‌ها بهبود می بخشد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ نتایج سه تحقیق جداگانه در آمریکا نشان داده است که تزریق خون جوان می‌تواند برخی آثار پیری را در مغز، قلب، ماهیچه‌ها وسایر اندام‎های موش‌ها مرتفع کند.
 
محققان با تزریق خون موش‌های جوان به موش‌های پیر برخی عوارض پیری را در آنها مرتفع کرد، توانایی موش‌های پیر را در یاد‌آوری و یادگیری افزایش داد و قدرت و استقامت عضلانی موش‌های پیر را بیشتر کرد.
 
سال ویلدا یکی از پژوهشگران می‌گوید: اکنون شواهد در بافت‌های مختلف به قدر کافی محکم هستند که آزمایش و به کار گیری آن را در انسان موجه کند.
 
پژوهشگران پلاسما را از موش‌های سه ماهه به موش‌های هجده ماهه تزریق کردند و دیدند که موش‌های پیر به خوبی موش‌های جوان توانستند محیط‌های خطرناک را تشخیص دهند و راه خود را در پیچ‌‌راه‌ها پبدا کنند.

محققان می‌گویند بر اثر این تزریق رگ‌های مغز موش‌های پیر شروع به رشد کردند، به عبارت دیگر گردش خون در مغز آنها بهتر شد. علاوه بر این تعداد سلول‌های بنیادی عصبی (که تبدیل به سلول‌های مغزی می شوند) افزایش پیدا کرد؛ بویایی موش‌های پیر بهتر شد و آنها بوها را بهتر تشخیص دادند.

این محققان پیش از این تاثیر این پروتئین را بر بهبود کارکرد قلب گزارش کرده بودند، محققان معتقدند اختلالاتی که با پیر شدن ایجاد می‌شوند برگشت پذیر هستند و روند پیری تا حدی تحت کنترل ژن‌هاست.

تحقیقات اخیر تنها بر روی موش‌ها انجام شده، اما دانشمندان فکر می‌کنند تاثیر مشابهی ممکن است در انسان نیز دیده شود.
اخبار علمی - باشگاه خبرنگاران

 گردآوری علوم و فنون آکاایران
منبع : بخش مقالات علمی آکاایران
برچسب :