پرداخت‌ وجوه با مچ‌بند جدید - آکا
عمل خرید با مچ بند جدید اخبار علمی جایگزین کارت‌های پرداخت پرداخت‌ وجوه با مچ‌بند جدید ,پرداخت‌ وجوه ,اخبار ,پرداخت قیمت غذا ,عمل خرید ,,اخبار علمی تازه های فنا


 

اخبار علی - پرداخت‌ وجوه با مچ‌بند جدید

شرکت Barclaycard در لندن مچ‌بندی ارائه داده که به کاربران امکان پرداخت قیمت غذا، نوشیدنی و همچنین بهای تردد را می‌پردازد.

کاربران مچ‌بندشان را روی یک دستگاه در فروشگاه یا محل پرداخت در اتوبوس حرکت می‌دهند تا عمل خرید را انجام دهند. می‌توان مچ‌بند جدید را شبانه‌روز به دست بست.

سامانه bPay بخشی از انقلاب گسترده‌ در فناوری پوشیدنی است که به افراد امکان برقراری تعامل با زندگی روزانه‌شان را بدون استفاده از پول نقد می‌دهد. این فناوری با موجودی حساب کاربران در بانک بارگیری شده و می‌توان از آن برای پرداخت‌های کوچک تا مبلغ 20 پوند استفاده کرد.

سیستم ابداعی با فراهم‌کردن امکان خرید سریع و عدم نیاز به استفاده از پین‌کد دیجیتالی چهار رقمی، جایگزین کارت‌های پرداخت کنونی می‌شود. این مچ‌بند ضدآب و پلاستیکی شامل یک تراشه رایانه و میکروآنتن هوایی برای برقراری ارتباط با پایانه‌ها بوده و ضریب امنیتی آن‌ بالاست زیرا نسبت به کیف پول کمتر احتمال دارد گم شود یا به سرقت برود.

فناوری مزبور در محیط‌های عمومی لندن و برای خرید غذا و نوشیدنی آزمایش شده‌ است. از اواخر سال جاری میلادی می‌توان بهای اتوبوس‌ها و ترن‌ها را در لندن با حرکت‌دادن این محصول در عرض ترمینال‌ها پرداخت کرد. دیگر شهرها هم به تدریج به این فناوری خواهند پیوست. 

اخبار علمی - ایسنا

 گردآوری علوم و فنون آکاایران
منبع : بخش مقالات علمی آکاایران
برچسب :