ساخت کوچکترین تراشه الکتریکی جهان - آکا
شرکت ساندیسک تراشه کوچکترین تراشه الکتریکی جهان حافظه‌های فلش , تراشه‌ها , فناوری جدید, حافظه‌های قابل حمل ,اخبار اخبار, علمی,اخبار علمی تازه های فناوری اخ اخبار علمی - ساخت کوچکترین تراشه الکتریکی جهان

این حافظه‌های جدید که با ترکیب فناوری دوبیت در سل (X2) و سه بیت در سل (X3) ساخته شده اند، از نیمه‌ی دوم سال 2014 به تولید انبوه خواهد رسید.

شرکت ساندیسک موفق به ساخت حافظه‌های NAND 15 نانومتری شده ‌است.
 
به گزارش باشگاه خبرنگاران، شرکت ساندیسک (SanDisk Corporation) یکی از شرکت‌های پیشرو در حوزه‌ی تولید حافظه‌های فلش، اعلام کرد که موفق به ساخت حافظه‌های فلش پیشرفته NAND 15 نانومتری شده‌است. این حافظه‌های جدید که با ترکیب فناوری دوبیت در سل (X2) و سه بیت در سل (X3) ساخته شده اند، از نیمه‌ی دوم سال 2014 به تولید انبوه خواهد رسید.
 
این فناوری جدید ما را قادر می‌سازد تا کوچک‌ترین و کاراترین تراشه‌های 128 گیگابایتی جهان را تولید کنیم.
 
در فناوری 15 نانومتری از فرآیندهای پیشرفته‌ی مختلف و همچنین نوآوری‌های متعددی استفاده شده‌است. 
 
معماری (ABLAll-Bit-Line) از الگوریتم برنامه‌ریزی شده و طرح مدیریت ذخیره‌سازی اطلاعات چند سطحی تشکیل شده‌است.
 
کارشناسان می گویند برای تولید این نوع حافظه‌ها عملکرد حافظه و دقت آن نسبت به انواع بزرگتر تغییری نکرده است. این فناوری در حوزه‌های مختلف از حافظه‌های قابل حمل گرفته تا حافظه‌های SSDs مورد استفاده قرار گرفته است.
 
شرکت ساندیسک با 25 سال سابقه در حوزه‌ی تولید حافظه‌ها، به دنبال ارائهی  فرصت‌های جدید برای ساخت حافظه‌های با کارایی بالا است. در حال حاضر بسیاری از محصولات این شرکت در دیتاسنترهای بزرگ دنیا استفاده می‌شود. همچنین از محصولات ساندیسک برای ساخت تلفن‌های همراه، تبلت و کامپیوترهای شخصی استفاده می‌شود.


گردآوری علوم و فنون آکاایران
منبع : بخش مقالات علمی آکاایران
برچسب :