عسل واقعا مرهم پوست است؟! - آکا
برای تهیه صابون باید ترکیب‌ها را اول حرارت داد و به شکل مایع درآورد.,اخبار علمی تازه های فناوری اخبار آموزشی,اخبار علمی تازه های فناوری اخبار آموزشی

برای تهیه صابون باید ترکیب‌ها را اول حرارت داد و به شکل مایع درآورد.

تاثیرات معجزه‌آسای عسل برای پوست سال‌هاست به اثبات رسیده و تحقیقات بیشماری نشان داده عسل در ترمیم زخم، سوختگی‌ها و پیشگیری از جوشگاه‌ها اثر فوق‌العاده‌ای دارد اما استفاده از عسل روی پوست سالم و طبیعی مثل اسیدهای میوه یا ماست که خاصیت لایه‌برداری و پیلینگ‌کننده دارند، مفید نیست و روی پوست سالم اثری ندارد. وجود آن در محصولات آرایشی به‌عنوان یک ترکیب التیام‌بخش نیز بیشتر جنبه تجاری دارد.

در واقع شرکت‌ها از خوشنامی عسل به عنوان یک شعار تبلیغاتی استفاده می‌کنند. از سوی دیگر برای تهیه صابون باید ترکیب‌ها را اول حرارت داد و به شکل مایع درآورد. عسلی که در این ترکیب حرارت می‌بیند، مسلما آثار خوب خود را از دست می‌دهد.
درضمن، صابون در کمتر از یک دقیقه از روی پوست شسته می‌شود و عسل موجود در آن روی پوست تاثیری نخواهد گذاشت. البته کرم‌هایی که حاوی عسل واقعی هستند، در ترمیم زخم و خراشیدگی و حساسیت‌های پوست اثر فوق‌العاده‌ای دارند. حتی بهتر است بیماران کرم‌های ترمیم‌کننده معمولی را با عسل مخلوط و برای ترمیم سریع‌تر زخم مثلا بعد از لیزر استفاده کنند.

دکتر بهروز باریک بین، متخصص پوست، عضو هیات‌علمی دانشگاه علوم‌پزشکی شهید بهشتی

منبع : salamatiran.com

گردآوری علوم و فنون آکاایران
منبع : بخش مقالات علمی آکاایران
برچسب :