بلندترین ساختمان دنیا - آکا
برج دُبِی آسمانخراشی است که در حال ساخت در شهر دبی در امارات متحدهٔ عربی است و اکنون عنوان بلندترین برج جهان را به خود اختصاص داده است,

برج دُبِی آسمانخراشی است که  در حال ساخت در شهر دبی در امارات متحدهٔ عربی است و اکنون عنوان بلندترین برج جهان را به خود اختصاص داده است.

این برج دارای بیش از ۱۶۰ طبقه خواهد بود، و ۸۱۸ متر ارتفاع خواهد داشت. هرچند اکنون برج دیگری با نام ,برج دبی,البرج,بلندترین ساختمان جهان,اخبار علمی تازه های فناوری اخبار آموزشی

همچنین به مناسبت نزدیک شدن به مراسم افتتاح این برج، دیوید هوبکات اقدام عکسبرداری با وضوح بالا از این آسمان خراش نموده است.

,برج دبی,البرج,بلندترین ساختمان جهان,اخبار علمی تازه های فناوری اخبار آموزشی

این عکس های خارق العاده با وضوح تصویری بالا و به صورت هوایی تهیه شده اند و به شکلی ناباورانه  نشان دهنده مقیاس واقعی و عظمت این ساختمان هستند. دیوید در مورد این عکسبرداری می گوید: طی سفرهفته گذشته ام به دوبی که به همراه پسرم برای دیدار از این آسمان خراش شگفت انگیز صورت گرفت، از داخل یک هلیکوپتر اقدام به عکاسی نمودم. این عکس ها با زاویه 45 درجه با دوربین canon 1Ds mark III عکاسی شده اند. البته در صورت مراجعه به سایت این آسمان خراش  می بینید که این مجموعه تنها برنامه عکاسی از این برج نبوده است و عکاسان مشهور دیگری این کار را انجام داده اند. این برج با ارتفاع 688.1 متری (تا این مرحله) بلندترین سازه دست ساخت بشر است که بعد از تکمیل، دکل رادیویی وارواسای 646 متری لهستان را پشت سر گذاشته است.

 

گرداوری و تنظیم: محسن مرادی

منبع : tebyan.net

منبع : بخش مقالات علمی آکاایران
برچسب :