شایعات به ساخت پردازنده های گرافیکی سامسونگ اشاره می کنند
سامسونگ تا دو سال دیگر از پردازنده های گرافیکی خودش در تلفن های همراه گلکسی استفاده خواهد کرد

آکاایران: شایعات به ساخت پردازنده های گرافیکی سامسونگ اشاره می کنند

آکاایران شایعات جدید گفته اند که سامسونگ در حال آزمایش پردازنده های گرافیکی ساخته خودش است. این شرکت در حالی که تراشه های Exynos را تولید می کند، می تواند از پردازنده های گرافیکی خودش در این تراشه ها استفاده کند.

به گزارش آکاایران

سامسونگ تا دو سال دیگر از پردازنده های گرافیکی خودش در تلفن های همراه گلکسی استفاده خواهد کرد.

براساس اطلاعات منتشر شده از سوی یک سایت کره ای، پردازنده های گرافیکی سامسونگ روی محصولات سال ۲۰۱۷ یا ۲۰۱۸ این شرکت قرار خواهند گرفت. به احتمال زیاد در گوشی های گلکسی S8 یا گلکسی S9 این پردازنده را مشاهده خواهیم کرد. البته شاید سامسونگ تا آن زمان نام محصولاتش را تغییر دهد.

در این اطلاعات گفته شده که سامسونگ از معماری Heterogeneous System Architecture برای این پردازنده ها استفاده کرده است. با استفاده از این معماری پردازنده اصلی با پردازنده گرافیکی روی یک Bus با یکدیگر در ارتباط خواهند بود که باعث می شود سرعت کلی دستگاه افزایش پیدا کند.

شرکت سامسونگ نزدیک به ۵ سال است که روی پردازنده گرافیکی مخصوص خودش کار می کند و به نظر می رسد که هنوز فاصله زیادی تا عرضه آن باقی مانده است. در شایعات گفته شده که سامسونگ تا دو سال دیگر از پردازنده های گرافیکی Mali استفاده می کند و پس از آن پردازنده های گرافیکی خودش را در گوشی های گلکسی به کار می برد. این شرکت تا این لحظه واکنشی نسبت به شایعات منتشر شده نداشته است.

منبع: Sam Mobile

منبع :

منبع : بخش مقالات علمی آکاایران
برچسب :