سونی برای توسعه ی تکنولوژی اینترنت اشیا Altair Semiconductor را خرید - آکا
شرکت سونی ضمن تمرکز بخشی از فعالیت های خود روی حوزه ی اینترنت اشیا اقدام به خرید Altair Semiconductor کرده است.

آکاایران: سونی برای توسعه ی تکنولوژی اینترنت اشیا Altair Semiconductor را خرید

آکاایران شرکت «سونی» (Sony) ضمن تمرکز بخشی از فعالیت های خود روی حوزه ی اینترنت اشیا (IoT) اقدام به خرید Altair Semiconductor کرده است.

به گزارش آکاایران Altair Semiconductor یک شرکت تولیدکننده ی تراشه های LTE است که از سال ۲۰۰۵ تاسیس شده. تکنولوژی LTE شیوه ای برای ارتباط بی سیم از طریق اینترنت با سرعت بالاست که روی گوشی های هوشمند و سامانه های اطلاعاتی فعال می شود.

هزینه کردن ۲۱۲ میلیون دلار برای خرید این شرکت چیپ ساز مقدمه ی تغییرات بزرگی در زمینه ی تکنولوژی حسگرها و جهت یابی است

با تراشه های LTE نه تنها گوشی های هوشمند، بلکه سایر دستگاه های برقی و هوشمند و حسگرها (مثل زیراندازهای ورزشی هوشمند یا وسایل آشپزخانه) هم به واسطه ی اینترنت اشیا به یکدیگر مرتبط شوند.

هزینه کردن ۲۱۲ میلیون دلار برای خرید این شرکت سازنده ی تراشه، مقدمه ی تغییرات بزرگی در زمینه ی تکنولوژی حسگرها و جهت یابی است و سونی با خرید Altair Semiconductor شانس بزرگی نسبت به سایر رقبای خود، از جمله اینتل، اریکسون و نوکیا، کسب کرده است.

به علاوه سونی اعلام کرده که قصد دارد تجارت Altair را گسترش بدهد و بخش های مختلف سونی مانند سیستم ماهواره ای جهت یابی جهانی (GNSS) و حسگرهای عکس را با چیپ های مدرن Altair تلفیق و نسل جدیدی از دستگاه های مجهز به اینترنت اشیا را تولید کند.

سونی با این تکنولوژی، به همراه دیتاهای 4G می تواند نسل تازه ای از گجت ها را تولید کند و شاید بتواند اینترنت اشیا را بدون این که در محدوده ی Wi-Fi باشند، تامین کند. ضمنا تکنولوژی LTE در مقایسه با تکنولوژی فعلی کم مصرف تر است.

در حال حاضر اینترنت اشیا تنها با بلوتوث یا در محدوده های Wi-Fi قابل اجرا است.

منبع: Engadget و Tech Crunch

منبع :

منبع : بخش مقالات علمی آکاایران
برچسب :