فلای-فای: اولین وای-فای ویژه ی داخل هواپیما - آکا
خط هوایی جت بلو که پنجمین خط هوایی بزرگ داخلی در آمریکاست، قصد دارد سیستمی به نام فلای-فای را داخل هواپیماهایش راه اندازی کند.

آکاایران: فلای

آکاایران خط هوایی جت بلو (JetBlue) که پنجمین خط هوایی بزرگ داخلی در آمریکاست، قصد دارد سیستمی به نام فلای-فای را داخل هواپیماهایش راه اندازی کند. ضمنا این شرکت میخواهد دستگاه های سرگرمی داخل هواپیما را به سیستم عامل اندروید مجهز کند. تا پیش از این، اکثر خطوط هوایی آمریکا از سیستم لینوکس (Linux) استفاده می کردند.

به گزارش آکاایران هواپیماهای جت بلو سیستم اتصال ویژه ای به نام  فلای-فای دارند که عین همان وای-فای است اما برای «اتصال هوشمند داخل هواپیماها» طراحی شده و فعلا فقط برای پروازهای داخلی آمریکا فعال خواهد شد.

خدمات فلای-فای با سرعت ۱۲ تا ۲۰ مگابایت در ثانیه برای هرکدام از دستگاه هایی که داخل هواپیما هستند، رایگان عرضه خواهد شد.

جت بلو وعده داده که “یک تجربه ی «گیت-تا-گیت» با اتصال کامل و بی نقص” را برای مسافران فراهم کند. این بدان معناست که آن هواپیماها دیگر وای-فای خود را هنگام بلند شدن و نشستن، قطع نخواهند کرد. خدمات فلای-فای با سرعت ۱۲ تا ۲۰ مگابایت در ثانیه برای هرکدام از دستگاه هایی که داخل هواپیما هستند، رایگان عرضه خواهد شد.

در صورت تحقق این برنامه جت بلو اولین خط هوایی داخلی خواهد بود که سیستم درون-پروازی ویژه ا ی متصل به وای-فای خود هواپیما را راه اندازی می کند. در حالی که تا قبل از این، مسافرها می توانستند فقط با دستگاه های خودشان از محدوده ی وای-فای و اتصال اینترنتی بهره مند شوند و هواپیماها خدماتی در این زمینه ارایه نمی دادند.

علاوه بر این ها جت بلو اعلام کرده که برای هرکدام از صندلی ها یک خروجی و پورت USB فراهم خواهد شد. لبته این مورد آخر چندان هم جدید نیست و خط هوایی American Airlines چند سالی می شود که تعدادی از هواپیماهایش را مجهز به این تجهیزات کرده است.

منبع: GSM Arena

منبع :

منبع : بخش مقالات علمی آکاایران
برچسب :