شایعه: یک مدل از آیفون 7 دو تنظیم دوربین متفاوت دارد - آکا
در خبرها پیچیده که مدل جدید گوشی اپل، آیفون 7 که گفته می شود شهریور ماه رونمایی خواهد شد، دو دوربین با ساختار متفاوت خواهد داشت.

آکاایران: شایعه: یک مدل از آیفون 7 دو تنظیم دوربین متفاوت دارد

آکاایران در خبرها پیچیده که مدل جدید گوشی اپل، آیفون 7 که گفته می شود شهریور ماه رونمایی خواهد شد، دو دوربین با ساختار متفاوت خواهد داشت.

به گزارش آکاایران هنوز چند ماه تا رونمایی و عرضه ی گوشی آیفون جدید مانده اما حرف و شایعه ها درباره اش تمامی ندارد. از بین منابعی که اخبار را منتشر می کنند، KGI Securities و تحلیل گران آن تا کنون معمولا درست ترین تخمین ها را زده اند و پیش بینی های شان به واقعیت تر نزدیک بوده است. حالا از همین منبع شنیده می شود که حداقل یکی از مدل های آیفون 7 با دو تنظیم دوربین متفاوت طراحی خواهد شد.

گفته می شود که آیفون 7 در دو مدل وارد بازار می شود: یکی 4.7 اینچی و دومی 5.5 اینچ پلاس وان (Plus One). همچنین تصور می شود که تنها نسخه ی بزرگ تر یعنی 5.5 اینچ پلاس وان، دو تنظیم دوربین iSight را باشد.

به احتمال زیاد سیستم این دوربین توسط لینکس (Linx) طراحی خواهد شد. لینکس شرکتی با تخصص در زمینه ی ساخت حسگر برای دوربین های کامپکت خیلی کوچک (Ultra Compact) است که در سال 2015 به تملک اپل درآمد.

گفته می شود که این دوربین ها، دو حسگر 12 مگاپیکسلی دارند که یکی شان لرزه گیر تصویری اپتیکال (OIS) با زاویه ی دید گسترده تر دارد و دومی دارای لنز تله-فوتوی 2-3x است. OIS تکنولوژی جدیدی نیست ولی زوم اپتیکی برای دوربین گوشی ها (گه به لطف این لنز حاصل می شود) یک نوآوری محسوب می شود.

گفته می شود که آیفون 7 در دو مدل وارد بازار می شود

اگر دوربین گوشی قابلیت این دو تنظیم مختلف را داشته باشد، کاربر می تواند فوکوس های مختلف ایجاد کند و با افکت بوکه عکاسی کند. افکت بوکه حالتی ایجاد می کند که فوکوس روی یک موضوع هست و سایر المان‎ های پس زمینه تار و محو دیده می شوند.

این منبع خبری خاطر نشان کرده که قرار نیست تمام مدل های آیفون 7 پلاس وان تنظیم دو دوربین داشته باشند و تنها 23 تا 35 درصد مدل نام برده در مرحله ی اول ورود به بازار جهانی، این ویژگی را خواهند داشت. این به دلیل سیاست اپل در ارزیابی بازار و بازخورد کاربران است.

منبع: GSM Arena

منبع :

منبع : بخش مقالات علمی آکاایران
برچسب :