اولین فروشگاه تمام رباتیک دنیا افتتاح می شود - آکا
در تاریخ 9 فروردین اولین فروشگاه موبایل تمام رباتیک ، در ژاپن تاسیس می شود.

آکاایران: اولین فروشگاه تمام رباتیک دنیا افتتاح می شود

آکاایران سازمان مخابرات ژاپن با همکاری اپراتور موبایل Sprint کشور آمریکا، قصد دارند فروشگاهی را در کشور ژاپن تاسیس کنند که تمام کارمندان آن ربات هستند.

به گزارش آکاایران

در تاریخ 9 فروردین اولین فروشگاه موبایل تمام رباتیک ، در ژاپن تاسیس می شود.

به نظر می رسد که تا سال 2020 چیزهایی که در فیلم های علمی تخیلی مشاهده کرده بودیم، به حقیقت تبدیل می شوند و بسیاری از کارها توسط ربات ها انجام خواهند شد. براساس اطلاعات منتشر شده قرار است فروشگاه موبایلی در ژاپن تاسیس شود که تمام کارمندان آن را ربات تشکیل داده اند و انسان ها در اداره ی آن نقشی ندارند.

براساس اطلاعات منتشر شده، ربات هایی به نام «فلفل» (Pepper the Robot) طراحی شده اند که می توانند با مشتریان قرارداد ببندند و حتی طرح های دیتا به آن ها پیشنهاد می دهند. این ربات می توانند نقش مدیر و راهنما را برای مشتریان ایفا کنند و به سوالات مختلف هم پاسخ خواهند داد.

ربات فلفل

ربات های فلفل توسط یک شرکت فرانسوی به نام Aldebaran Robotics ساخته شده اند و می توانند متوجه احساس انسان ها شوند. این ربات ها به چهار میکروفن مجهز شده اند. دو میکروفن HD هستند و دو میکروفن دیگر می توانند عمق صدا را تشخیص دهند. البته یک نرم افزار تشخیص صدا هم روی این ربات ها نصب شده است.

در کشور ژاپن هم ربات هایی به نام Miziho با ظاهری مانند انسان طراحی شده اند که در کافی شاپ حضور دارند و برای کاربران نسکافه سرو می کنند. ربات های فلفل با قیمت 1670 دلار به فروش می رسند و هر بار سرویس آن ها هم 125 دلار هزینه در بر خواهد داشت.

این فروشگاه در تاریخ 9 فروردین ماه ( 28 مارس) فعالیت خودش را به شکل محدود شروع می کند و مشخص نیست که تا چه تاریخی به کار خودش ادامه می دهد.

منبع: Engadget

منبع :

منبع : بخش مقالات علمی آکاایران
برچسب :