استاندارد Pointer Event چیست ؟
استاندارد Pointer Event برای اولین بار توسط مایکروسافت و در مرورگر اینترنت اکسپلورر ارائه شد، این استاندار مشکلات مربوط به استفاده یک مرورگر در گجت های لمسی را

آکاایران: استاندارد Pointer Event برای اولین بار توسط مایکروسافت و در مرورگر اینترنت اکسپلورر ارائه شد، این استاندار مشکلات مربوط به استفاده یک مرورگر در گجت های لمسی را حل می کند. اگر شما در یک تبلت یا گوشی ویندوزی از گوگل کروم استفاده کرده باشید، بدون شک از عملکرد ضعیف این مرورگر در حالت لمسی و وضعیت پیمایش آن گلایه کرده اید. حالا نهایتا گوگل تصمیم گرفته است که از استاندارد Pointer Event مایکروسافت برای پیمایش لمسی و پیمایش توسط ماوس در مرورگر کروم استفاده کند.

آکاایران: استاندارد Pointer Event چیست ؟

مایکروسافت، موزیلا و اُپرا از جمله کمپانی هایی هستند که قابلیت مربوط به بررسی رویدادهای اشاره گر را در مرورگرهای خود ارائه کرده اند و حال که گوگل تصمیم گرفته از قابلیت های لمسی بیشتری در مرورگر خود استفاده کند (ویژگی که پیش از این در مرورگر سافاریِ اپل عرضه شده) گفته است بازخوردی که از کاربران دریافت کرده است باعث شده تغییرات موردنیاز در این زمینه بر روی مرورگر کروم اعمال کند.

یکی از مهندسان نرم افزار گوگل به نام ریک بایرز گفته است جایگزین کردن تمامی کنترل کننده های رویدادهای لمسی با یک رویداد اشاره گر، باعث می شود پیمایش ها در اندروید بسیار روان تر انجام گیرد.

البته اعمال این تغییرات مستلزم بررسی و آزمایش آن توسط گوگل است و گوگل باید زمان زیادی برای تحلیل و بررسی نتایج این تغییرات و بهبود آن ها صرف کند و همین امر باعث خواهد شد که کاربران بلافاصله متوجه این تغییرات نشوند ولی بدون شک این تغییرات تجربه خوبی را برای کاربران به ارمغان خواهد آورد و ما باید این اقدام گوگل را به فال نیک بگیریم.

منبع :

منبع : بخش مقالات علمی آکاایران
برچسب :