بازی های چند دیسکی ایکس باکس 360 روی ایکس باکس وان اجرا می شوند - آکا
مایکروسافت اعلام کرد که از این به بعد گیمر ها می توانند بازی های چند دیسکی کنسول ایکس باکس 360 روی کنسول ایکس باکس وان بازی کنند.

آکاایران: بازی های چند دیسکی ایکس باکس 360 روی ایکس باکس وان اجرا می شوند

آکاایران: مایکروسافت اعلام کرد که از این به بعد بازی های چند دیسکی کنسول ایکس باکس 360 روی کنسول ایکس باکس وان اجرا می شوند.

بازی Deus Ex: Human Revolution Director’s Cut اولین عنوان چند دیسکی ایکس باکس 360 است که روی کنسول ایکس باکس وان اجرا خواهد شد.

مایکروسافت از اواخر سال میلادی گذشته امکان اجرای بازی های ایکس باکس 360 روی کنسول ایکس باکس وان (Xbox One Backwards Compatibility) را به وجود آورد تا کاربران بتوانند بازی های کنسول قبلی خودشان را روی کنسول نسل هشتمی این شرکت بازی کنند. البته این امکان محدودیت هایی داشت که یکی از آن ها عدم اجرای بازی هایی بود که روی چند دیسک عرضه می شدند.

به تازگی «لری هریاب» (Larry Hryb) از بخش ایکس باکس شرکت مایکروسافت اعلام کرد که از این به بعد بازی های چند دیسکی کنسول Xbox 360 روی Xbox One هم اجرا می شوند. با اعلام این خبر مشخص شده که بازی Deus Ex: Human Revolution Director’s Cut اولین عنوان چند دیسکی خواهد بود که به این شکل اجرا می شود. این نسخه از بازی Deus Ex: Human Revolution روی دو دیسک منتشر شده بود.

تا این لحظه بازی های چند دیسکی زیادی برای کنسول ایکس باکس 360 عرضه شده اند که از بین آن ها می توان به Mass Effect 2، Mass Effect 3، Lost Odyssey، Blue Dragon، L.A Noire و عنوان های دیگر اشاره کرد. اجرای بازی های چند دیسکی این کنسول روی ایکس باکس وان به این دلیل چالش برانگیز بود که گیمرها در طول بازی باید چند بار دیسک ها را تعویض می کردند.

هرایب درباره ی اجرای بازی های چند دیسکی گفت:” از این به بعد قابلیت Xbox One Backwards Compatibility از بازی های چند دیسکی ایکس باکس 360 هم پشتیبانی می کند و برای این اتفاق باید از مهندسان خودمان تشکر کنیم.”

بازی Deus Ex: Human Revolution Director’s Cut که اکنون روی ایکس باکس وان قابل بازی است، شامل بروزرسانی های مختلفی در مقایسه با نسخه ی اصلی می شود. گرافیک آن ارتقا پیدا کرده، هوش مصنوعی بازی بهتر شده و روندبازی هم روان تر از قبل شده است.

در حال حاضر بیش از 170 بازی کنسول ایکس باکس 360 روی ایکس باکس وان قابل اجرا هستند.

منبع :

منبع : بخش مقالات علمی آکاایران
برچسب :