بوستون داینامیکس به فروش می رسد  - آکا
بوستون داینامیکس، تولیدکننده ی ربات های انسان نمای پیشرفته و ربات های قوی با قابلیت حفظ تعادل بالا، سه سال قبل توسط یکی از مدیران ارشد سابق گوگل یعنی اندی
آکاایران: بوستون داینامیکس به فروش می رسد
1 سال پیش
نظر بدهید
توسط تیم تحریریه آکا ایران

آکاایران: بوستون داینامیکس به فروش می رسد

نوشته شده توسط تیم تحریریه آکا ایران

بوستون داینامیکس، تولیدکننده ی ربات های انسان نمای پیشرفته و ربات های قوی با قابلیت حفظ تعادل بالا، سه سال قبل توسط یکی از مدیران ارشد سابق گوگل یعنی اندی رابین (مدیر سابق تیم توسعه ی اندروید) خریداری شد. حال با گذشت سه سال از این خرید و پس از خروج رابین از گوکل در سال ۲۰۱۴ و ادغام گوگل با هولدینگ آلفابت، مدیران این شرکت تصمیم به فروش بوستون داینامیکس گرفته اند.
ویدئوهای ربات های بوستون داینامیکس میلیون ها بار توسط کاربران علاقمند به تکنولوژی و خصوصا رباتیک، دیده می شوند. ربات هایی بعضا ترسناک با قابلیت های بالای حفظ تعادل و رفتارهایی بسیار شبیه به نمونه های واقعی حیوانات و انسان ها. مقالات زیادی در مورد این ربات ها منتشر شد و برخی از آنها این نگرانی را که ممکن است این ربات ها بسیاری از مشاغل انسانی را اشغال کنند، ابراز می کردند. از طرفی آلفابت نمی خواست در این حرکت یعنی بازنشستگی نیروی انسانی بدست ربات ها دست داشته باشد و از طرف دیگر نیز بازدهی مالی سریعی برای بوستون داینامیکس متصور نبود. یکی از دلایل دیگر که بوستون داینامیکس از محبوبیت کمی در بین مدیران آلفابت برخوردار است، فعالیت های نظامی قبلی این شرکت است.
در بین خریداران بوستون داینامیکس نام های همچون آمازون و تویوتا به چشم می خورند. آمازون در حال حاضر نیز فعالیت چشم گیری در زمینه ی رباتیک دارد و تلاش زیادی می کند تا از ربات ها در کسب و کار خود استفاده کند. آمازون تا کنون سرمایه گذاری های زیادی در زمینه ی رباتیک داشته و در سال ۲۰۱۲ با خرید شرکت رباتیک Kiva Systems به قیمت ۷۷۵ میلیون دلار، نشان داد که عزم راسخی برای ورود به این صنعت دارد. در حال حاضر نیز این شرکت از پیشگامان توسعه ی ربات های انباردار و پهبادهای ارسال کالا است. تویوتا نیز از شرکت هایی است که استفاده ی زیادی از ربات ها در صنایع خود می کند و تیم تحقیق و توسعه ی این شرکت بخشی جدی را برای تحقیقات رباتیک اختصاص داده است.
به هر حال شرکت قوی بوستون داینامیکس نتوانست اهداف آلفابت برای سوددهی کوتاه مدت را فراهم کند و علیرغم دستاوردهای بزرگ و گاها ترسناکی که در علم رباتیک داشت، حال باید منتظر یک خریدار مناسب باشد تا بتواند ادامه ی روند تحقیق و توسعه ی خود را زیر سایه ی این خریدار جدید ادامه دهد.

آلفابت بوستون داینامیکس گوگل
.

منبع :

منبع : بخش مقالات علمی آکاایران
برچسب :