رحم مصنوعی اختراع شد -  - آکا
رحم مصنوعی و اختراع رحم مصنوعی و ساخته شدن رحم مصنوعی و نوزاد نارس در رحم مصنوعی و اختراعات پزشکی و عکس رحم مصنوعی و تولید مثل با رحم مصنوعی

آکاایران: رحم مصنوعی توسط محققان آمریکایی اختراع شد و گامی بزرگ در راستای علم پزشکی برداشته شد. رحم مصنوعی برای نوزادانی که به صورت نارس متولد میشوند ساخته شده است.

رحم مصنوعی اختراع شد

دانشمندان و پزشکان بیمارستان کودکان در فیلادلفیای آمریکا توانستند یک رحم مصنوعی اختراع کنند که میتواند شرایط درون رحم مادر را شبیه سازی کند و امکان رشد کامل نوزادان نارس را در اختیار بگذارد.

رحم مصنوعی محققان برای نگهداری از نوزادانی که در هفته ۲۳ تا ۲۸ بارداری متولد می شوند طراحی و ساخته شده است. این وسیله شامل یک کیسه نگهداری است که جریان مایعات به طور خودکار در آن برقرار می شود. این دستگاه دما، فشار و نور را ثابت نگه می دارد و جنین را در برابر آلودگی ها و عفونت ها محافظت می کند. همچنین اکسیژن و مواد غذایی لازم برای ادامه حیات را در اختیار آن می گذارد.

آکاایران: رحم مصنوعی اختراع شد

آزمایشات اولیه که توسط جنین حیوانات با رشد معادل رشد جنین انسان در هفته ۲۳ بارداری انجام شد، نشان می دهد قرار دادن جنین نارس حیوانات حداکثر به مدت ۴ هفته در این رحم مصنوعی موجب رشد کامل مغز، ریه و سایر اندام های آن ها می شود.

همچنین ببینید: همه چیز درباره رحم اجاره ای

به طور متوسط یک نوزاد سالم انسان در حدود هفته چهلم بارداری متولد می شود. اما هر نوزادی که قبل از ۳۷ هفته متولد شود، به عنوان یک نوزاد نارس شناخته می شود. هرچه زمان تولد نوزاد زودتر باشد، احتمال ابتلا به اختلالات و عوارض نامطلوب بیشتر است و گفته می شود حداقل زمان لازم برای قابلیت بقای نوزاد بین ۲۲ تا ۲۴ هفته است و اگر زودتر از این زمان متولد شود احتمال بسیار ضعیفی برای ادامه زندگی دارد و حتی اگر هم زنده بماند، به احتمال بیش از ۹۰ درصد دچار ناتوانی های جسمی و ذهنی مادام العمر خواهد بود.

هر سال در حدود ۱۵ میلیون نوزاد نارس متولد می شوند که در نتیجه رشد ناکافی در رحم، دچار مشکلات متعددی هستند. آن دسته از این نوزادان که می توانند سال اول زندگی خود را پشت سر بگذارند، با خطر شدید ابتلا به عوارض و بیماری های مادام العمر روبه رو می شوند.

گزارش کامل این تحقیقات در نشریه Nature Communications منتشر شده است.

.

منبع :

منبع : بخش مقالات علمی آکاایران
برچسب :