دستیار صوتی هوشمند Google Assistant با قابلیت پاسخگویی به کاربر، جایگزین Google Now شد - آکا
دستیار صوتی هوشمند Google Assistant با قابلیت پاسخگویی به کاربر، جایگزین Google Now شد با توسعه ی روز افزون سیستم عامل اندروید و سرویس های اینترنتی گوگل، این ک

آکاایران: دستیار صوتی هوشمند Google Assistant با قابلیت پاسخگویی به کاربر، جایگزین Google Now شد

آکاایران: با توسعه ی روز افزون سیستم عامل اندروید و سرویس های اینترنتی گوگل، این کمپانی دستیار هوشمندی را نیز برای سرویس های خود توسعه داده که Google Now نام دارد.

در صورت استفاده از انواع سرویس های گوگل که از این سرویس پشتیبانی می کنند، می توان با ذکر عبارت Ok Google دستورات صوتی خود را برای انجام وظایف مختلف توسط گوشی هوشمند اندرویدی یا سرویس های گوگل به خدمت گرفت.

با توجه به اینکه گوگل از دانش مهندسی بالایی در زمینه ی هوش مصنوعی برخوردار است، در کنفرانس توسعه دهندگان این کمپانی که دقایقی پیش در سن فرانسیسکوی آمریکا آغاز شده، شاهد معرفی قابلیت های بیشتری تحت این دستیار صوتی هوشمند بودیم. گوگل در نظر دارد تا دستیار صوتی خود را پیشرفته تر کرده و امکان تعامل دو طرفه با آن را بصورت طبیعی تری در اختیار کاربران قرار دهد؛ از این رو این سرویس از این پس با نام Google Assistant شناخته شده و می توان در صورت صدور دستورات صوتی، شاهد مکالمات دوطرفه با این دستیار نیز بود.

البته گوگل اولین کمپانی نیست که امکان پاسخگویی صوتی به کاربر را از طریق سیستم صوتی هوشمندش ارائه می کند و پیش از این سرویس های ارائه شده توسط اپل، آمازون و مایکروسافت از چنین ویژگی برخوردار بودند. براساس اطلاعات ارائه شده فیس بوک نیز در حال کار روی سیستم هوش مصنوعی خود است که قادر است با به خدمت گرفتن چت بات ها به سوالات کاربران پاسخ دهد.

از دیگر برنامه های گوگل باید به پشتیبانی از این سرویس در ابزارهای مختلفی اشاره کرد که امکان استفاده از آن در خودرو، منزل و گوشی های هوشمند و رایانه های شخصی را امکان پذیر خواهد کرد.

.

منبع :

منبع : بخش مقالات علمی آکاایران
برچسب :