"تسلا" بزرگترین باتری دنیا را می سازد -آکا
نمونه رزومه کاری,سوالات مصاحبه استخدامی,اخبار روز اخبار,اخبار علمی,اخبار آموزشی,رزومه کاری,فرم رزومه اخبار علمی جدید,اخبار علمی روز
آکاایران: مجموعه: اخبار علمی و آموزشی
تاریخ انتشار : جمعه, 16 تیر 1396 17:13

آکاایران: "تسلا" بزرگترین باتری دنیا را می سازد

شرکت تسلا اعلام کرد قصد ساخت بزرگترین سیستم ذخیره سازی باتری دنیا را در کشور استرالیا دارد.

 به گزارش ایسنا و به نقل از گیزمگ، دیوارهای قدرت (Powerwalls) تسلا یا همان باتری های قابل شارژ شرکت تسلا در حال پیدا کردن راه خود به سمت استفاده خانگی هستند و یکی از علل مورد استقبال قرار گرفتنشان این است که می توانند سیستم های برقی خانه را در صورت خاموشی روشن نگه دارند.

 

حالا تسلا با ساخت بزرگترین سیستم ذخیره سازی باتری دنیا، برنامه بلندپروازانه ای را برای تامین انرژی همه خانه های یکی از ایالت های استرالیا در سر می پروراند.

 

سپتامبر سال گذشته یک طوفان بزرگ جنوب استرالیا را درنوردید و با از کاراندازی برق موجب شد تا 1.7 میلیون نفر از برق بی بهره بمانند. یک طوفان دیگر در ماه دسامبر و یک موج گرما در فوریه نیز مجددا باعث خاموشی در این ناحیه شدند.

 

پس از این اتفاقات، فرماندار این ناحیه اعلام کرد دولت مسؤولیت آینده تامین انرژی این ناحیه را به عهده می گیرد و با ساخت یک مجموعه بزرگ ذخیره سازی باتری به این مهم دست خواهد یافت.

 

اکنون تسلا مسؤولیت این کار را بر عهده گرفته است. در واقع این پایگاه با ظرفیت 100 مگاوات و خروجی تا 129 مگاوات، بزرگترین منبع ذخیره سازی باتری لیتیوم یونی در دنیا خواهد بود.

 

این سیستم، انرژی مورد نیاز 30 هزار خانه را فراهم خواهد کرد. مسؤولان امیدوارند این سیستم به کاهش کمبود برق کمک کند و شبکه برق رسانی را قادر سازد تا بهتر بتواند تقاضا در ساعات اوج مصرف را پوشش دهد.

 

"الون ماسک"، موسس تسلا می گوید: این سیستم به طور قطع در عرض 100 روز اجرایی خواهد شد و اگر شرکت در راه اندازی آن تاخیر کند، پولی دریافت نخواهیم کرد!

 

این پروژه در ماه دسامبر به بهره برداری خواهد رسید.

 

 

.

منبع :

منبع : بخش مقالات علمی آکاایران
برچسب :