با نسخه  ی تجاری عینک هوشمند گوگل Glass آشنا شوید -آکا
عینک گوگل عینک جدید گوگل نسخه ی تجاری گوگل Glass گوگل Glass ویژگی های نسخه ی تجاری گوگل Glass,عینک هوشمند Glass,قیمت عینک هوشمند Glass,ابداعات جدید,اختراعات ج
آکاایران: مجموعه: اخبار تکنولوژی

آکاایران: با نسخه ی تجاری عینک هوشمند گوگل Glass آشنا شوید

عینک هوشمند گوگل

 

نسخه ی تجاری گوگل Glass
پس از عدم موفقیت نسخه اول عینک هوشمند گوگل گلاس، مدتی است این کمپانی تلاش می کند تا ادارات ، شرکت ها و سازمان ها را به عینک هوشمند خود علاقمند کند. حدود یک سال پیش هم اولین شایعات از این عینک نوین گوگل منتشر گردید. حالا تصاویر و اطلاعاتی از نسخه اینترپرایز ( enterprise ) گوگل گلاس منتشر شده که در ادامه به آن می پردازیم.

 

,گوگل Glass, عینک گوگل, عینک نوین گوگل

گوگل Glass

 

همانطور که در ابتدای مطلب اشاره شده ، ظاهرا گام بعدی گوگل برای عینک هوشمند Glass، محیط کاری است و این دستگاه که اینترپرایز «نسخه ی تجاری» نام گرفته است از سخت افزار داخلی بهتری بهره برده و  طراحی جدیدی روی آن صورت گرفته تا برای محیط کاری مناسب باشد. همانطور که مشاهده می کنید این دستگاه نوین با مدل قبلی «نسخه ی اکسپلورر» تفاوت ظاهری چندانی ندارد، اما قابلیت تاشو بودن آن چیزی است که در نمونه ی قبلی به شدت حس می شد.

 

,گوگل Glass, عینک گوگل, عینک نوین گوگل

در عینک نوین گوگل یک باتری اکسترنال وجود دارد که به صورت مغناطیسی به عینک متصل می گردد

 

در داخل عینک هوشمند گوگل از یک پردازنده ی اتم (Atom) استفاده شده، عمر باتری و  ارتباطات بی سیم نیز بهتر شده که شامل افزوده شدن ۵ گیگاهرتز باند WiFi است که برای اپلیکیشن های استریم ویدیو در نظر گرفته شده است. همچنین میزان تولید گرما نیز کنترل شده که به خاطر استفاده از چیپ نوین به منظور افزایش عمل کرد Glass می باشد. همچنین یک باتری اکسترنال نیز وجود دارد که به صورت مغناطیسی به عینک متصل می گردد.

 

,گوگل Glass, عینک گوگل, عینک نوین گوگل

عینک نوین گوگل

 

دستگاه دارای ساختار قوی تر، منشور بزرگ تر و یک لولای بزرگ است که خم می شود و می تواند در برابر ضربات وارده، مقاومت دستگاه افزایش یابد. مکان دکمه ی پاور نیز تغییر یافته و چراغ جلو نیز به هنگام فیلمبرداری روشن می گردد. گفته شده که دستگاه ضد آب بوده و همچنین در برابر نفوذ ذرات مقاوم است تا به سخت افزار دستگاه آسیبی وارد نشود.
در آخر، قرار است که دستگاه از طریق استارت آپ توزیع شود. ابتدا مدیران نرم افزارهای مورد نیاز کارمندان را بر روی عینک ها نصب خواهند کرد و سپس بین کارکنان و کارمندان، عینک ها توزیع خواهد شد. با این حساب خبری از عرضه ی عینک به مشتریان نخواهد بود.

 

,گوگل Glass, عینک گوگل, عینک نوین گوگل

Google Glass

 

با اینکه تصاویر گوگل گلس (Google Glass) در سایت FCC قرار گرفته، هنوز کمپانی گوگل این نسخه را به صورت رسمی معرفی نکرده است. منابعی گفته اند که صدها عدد از این عینک ها در اختیار استارت آپ ها قرار گرفته و در حال استفاده از آن ها هستند. با این حال باید صبر کرد تا گوگل از این دستگاه نوین رونمایی کند. منابع متعددی گفته اند که به زودی شاهد معرفی رسمی گوگل Glass خواهیم بود.


.

منبع :

منبع : بخش مقالات علمی آکاایران
برچسب :