نکات مهم در سئو سایت برای 2021
یکی از مواردی که هر روز در حال آپدیت شدن است و قوانین آن دچار تغییر می‌شود سئو سایت است. هر ساله معیار های موتور جستجو برای رتبه بندی سایت ها دچار تغییر می شود.

 

یکی از مواردی که هر روز در حال آپدیت شدن است و قوانین آن دچار تغییر می‌شود سئو سایت است. هر ساله معیار های موتور جستجو برای رتبه بندی سایت ها دچار تغییر می شود. برای رشد در این رقابت و کسب جایگاه بهتر در نتایج جستجو به ویژه در سال 2021 باید همواره این تغییرات را دنبال کنیم و متناسبا استراتژی خود را تغییر دهیم. این موضوع به قدری اهمیت دارد که حتی اگر سئو کار خوبی باشیم و رزومه قوی در این حوزه داشته باشیم، اما آپدیت نبودن با معیارهای جدید بسیار برای ما پر خطر خواهد بود. نکات مهم در سئو سایت برای 2021 را در ادامه بررسی می کنیم. شاید قیمت سئو در این روز‌های سال 2021 افزایش یافته است اما شما در این مقاله در می‌یابدی که خدماتی که برای این موضوع دریافت می‌کنید هم به همان اندازه پیشرفته و متفاوت شده است.

 

تاثیر سئو تکنیکال در سال 2021

سئو تکنیکال همواره جزء معیار های مهم در رتبه بندی سایت ها بوده است. اما تاثیر سئو تکنیکال در سال 2021 به مراتب مهمتر و پر رنگ تر از سال های گذشته خواهد بود. به عنوان یک اصل کلی در سئو و بهینه سازی سایت می توان گفت گوگل به دنبال ساخت تجربه بهتر برای افراد در نتایج جستجو است. به همین دلیل سرعت سایت یکی از معیار های مهم رتبه بندی است. در سایت های خارجی سرعت لود می بایست کمتر از 3 ثانیه باشد. زیرا در صورت کند بودن سایت کاربران به سرعت از صفحه خارج می شوند و به سراغ سایت رقبای شما می روند. البته در ایران کاربران صبور تر هستند اما وقتی رقبای شما در حال بهبود سرعت سایت خود هستند شما هم نباید از این قافله عقب بمانید.

سایت جی تی متریکس سالهاست به عنوان معیار سئو سایت در بخش تکنیکال مورد استفاده قرار می گیرد. این سایت به تازگی معیار های خود را مطابق با آپدیت های گوگل تغییر داده است. برای بررسی سئو فنی سایت خود می توانید از این ابزار استفاده کنید. البته پیشنهاد می کنیم حتما با کارشناس سئو خود یا آژانس دیجیتال مارکتینگ در این زمینه مشورت کنید. زیرا تحلیل گزارش این سایت بسیار فنی می باشد.

استفاده از داده های ساختار یافته یا اسکیما

داده های ساختار یافته یا اسکیما ها ممکن است به تنهایی معیار رتبه بندی سایت نباشد. اما توجه کنید به دلیل وجود اسکیما،صفحه نتایج گوگل نسبت به سال های قبل بسیار دچار تغییر شده است. گوگل در سال 2021، جدا از نمایش لینک های یک سایت با نمایش تصاویر، نقشه، سوالات متداول، قیمت، جزئیات رویدادها و … به دنبال کمک به کاربران در یافتن پاسخ سوالات خود می باشد. از این رو اگر درست از این اسکیما ها استفاده کنیم شانس نمایش سایت ما به صورت های مختلف بالا می رود و می توانیم کلیک بیشتری دریافت کنیم.

دقت داشته باشید انتخاب و درج صحیح استراکچر دیتاها بسیار مهم می باشد.استفاده نادرست از این دیتا ها می تواند به عنوان سئو کلاه سیاه تلقی شود. در نتیجه حتما در استفاده از این اسکیما ها دقت داشته باشید.

 

 

هدف کاربر از جستجو

استفاده از کیورد ها و نوشتن محتوا با تکرار کیورد راهکار سئو است که با توجه به آچدیت ها گوگل دیگر پاسخگو نخواهد بود. یکی از نکات مهم برای سئو سایت در 2021 توجه به هدف کاربر از انجام جستجو یا search intent است. گوگل از طریق الگوریتم های خود و استفاده از هوش مصنوعی در تلاش است به جای توجه به کلمات، مفهوم آنها را درک کند.در نتیجه محتواهای مرتبط تر را نمایش دهد.

بنابراین نقش تولید محتوای هدفمند و تاثیر آن روی سئو محتوا بیش از پیش مورد توجه قرار خواهد گرفت. حتی گوگل با الگوریتم جدید خود بخش های مختلف یک صفحه را به صورت جداگانه بررسی می کند. و حتی به بخش های مختلف صفحه رتبه های متفاوتی می دهد.

 

تولید محتوای تصویری

محتوای تصویری به کاربر در رسیدن سریع به هدف خود کمک می کند. ممکن است محتوایی را در قالب 2 تا سه پاراگراف به صورت متنی توضیح دهیم. اما توجه داشته باشید تبدیل این محتوا به تصویر یا تولید یک اینفوگرافی می تواند کمک قابل توجهی به ما در این زمینه داشته باشد. تعداد جستجو های کاربران در حال افزایش است. لذا برای از دست ندادن این مخاطبان می بایست تولید تصاویر یونیک توجه ویژه ای داشته باشیم. یکی از پیشنهادات ما برای بهبود سئو سایت در سال 2021 تبدیل محتواهای متنی قدیمی به تصویر یا اینفوگرافی است.

علاوه بر تصاویر ویدئو ها نیز بسیار موثر هستند. در جستجوی ویدئویی هنوز هم به دلیل کمبود محتوا فرصت های زیادی برای رشد و جذب مخاطب وجود دارد و تولید ویدئو سختی های قابل توجه و هزینه های بالایی دارد.اما تمام این دشواری ها در مقایسه با میزان رشدی که برای سایت به همراه خواهد آورد بسیار ناچیز است.

 

اعتبار دامنه خود را افزایش دهید

برای رشد در سئو سایت به عنوان یک راهکار بازاریابی آنلاین، معتبر و قابل اطمینان باشید. قابل اعتماد بودن در دنیای واقعی هم یکی از معیار های رشد هر کسب و کاری می باشد. در مورد وب سایت ها نیز داشتن دامنه با اتوریتی بالا یکی از معیارهای رتبه بندی است. برای بالا بردن اتوریتی سایت سئو خارجی سایت بسیار موثر است. اما تولید محتوای به روز بیش از پیش اهمیت پیدا کرده است.

 

جمع بندی

خدمات سئو سایت یکی از خدمات بسیار حساس برای وبسایت ها است. به سئو سایت به چشم یک خدمت تخصصی و حرفه ای نگاه کنید که هر روز در حال آپدیت شدن است. می بایست متناسب با آپدیت های گوگل دانش سئو کاران و آژانس های سئو نیز به روز شود. در این مقاله سعی کردیم نکات مهم در سئو سایت برای 2021 را بیان کنیم. یکی از آژانس های سئو معتبر و به روز سئو شرکت ایران سایت iransite.ir می باشد.

منبع : بخش مقالات علمی آکاایران
برچسب :